Strona główna » Kick-boxing » Najlepszy senior

Najlepszy senior

2016-05-02 15:10:57

Albert Odzimkowski, radomianin, reprezentujący barwy klubu Victoria Szydłowiec, został wybrany najlepszym seniorem Pucharu Europy WAKO w kickboxingu w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformował sędzia główny zawodów Krzysztof Kacprowski.

Albert Odzimkowski w walce o złoto w low kick w wadze -81kg pokonał Cedrica Escameza z norweskiego klubu Bergen, a w finale kick light -84kg przegrał z wicemistrzem Świata Wojciechem Wiśniewskim (Zamek Expom Kurzętnik). Mimo przegrania drugiego finału radomianin zebrał wiele pochwał.  Niestety, sędziowie uznali, że stosował niedozwolone techniki, co skutkowało dyskwalifikację.

Do finału kategorii – 75 kg formuły low kick dotarł Jarosław Banaszkiewicz. Zawodnik Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher w decydującym pojedynku uznać musiał jednak wyższość Bartosza Fryca (Oświęcimski Klub Sportowy Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki). Ponadto w kategorii -79 kg w pointfightingu w finale wystąpił Artur Kozłowski (Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki). Tak samo jak Piotr Kowalski (Victoria Szydłowiec) w finale -86 kg wersji full contact.  Ten sam zawodnik walczył też o triumf w wadze -89 kg kick light.

Zawody WAKO European Cup mają swoją tradycję. Dlatego w Ostrowcu Św. stawiło się wielu znakomitych kickbokserów, medalistów mistrzostw Świata i Europy.