Strona główna » Judo » Młodzież na tatami

Młodzież na tatami

2016-05-11 07:04:06

W Mosinie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży (do 22 lat) w Judo. O krok od medalu był Wojciech Fliszkiewicz. Zawodnik Startu Radom zajął ostatecznie 5 miejsce w kat. do 100 kg.

Wojciech Fliszkiewicz w walce o brązowy medal przegrał z Grzegorzem Słabiakiem (Czarni Bytom), ubiegłorocznym wicemistrzem Polski. - W eliminacjach Wojtek stoczył dwie walki z Mateuszem Gołębiowskim z Wojownika Skierniewice oraz z Pawłem Wolskim z Gwardii Wrocław – informuje Andrzej Falkiewicz, prezes radomskiego klubu.

W mistrzostwach wzięli udział również inni reprezentacji naszego regionu. W kategorii +78 kg srebrny medal wywalczyła Wiktoria Oleksiewicz. Zawodniczka klubu PUKS Makowiec Skaryszew w decydującym pojedynku uznać musiała wyższość swojej rywalki. Pokonując Wiktorię Oleksiewicz złoty medal zdobyła Anna Załęczna (Judo Torun).