Strona główna » Sporty Siłowe » Medale na pomoście

Medale na pomoście

2016-05-16 07:14:13

Bardzo udane dla zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START okazały się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Mirosława Malca na pomoście w Bydgoszczy wywalczyli trzy medale.

Po raz kolejny formą zaimponowała Justyna Kozdryk. Atletka wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w kategorii do 50 kilogramów. Uzyskując w najlepszej próbie 98 kg wyrównał rekord życiowy. W kategorii 49 kg złoty medal zdobył również Piotr Piesiewicz. Mieszkaniec Warki reprezentujący barwy klubu z Radomia w decydującej próbie dźwignął 90 kg. Medalowy dorobek RSSiRON Start Radom uzupełnił brązowy medal, który na pomoście w Bydgoszczy wywalczył Sebastian Wiśniewski. Radomianin rywalizował w wadze do 59 kg.

Zawody w Bydgoszczy były jednym z ostatnich sprawdzianów przed paraolimpiadą w Rio de Janeiro. Mirosław Malec nie ma wątpliwości, że dla Justyny Kozdryk był to bardzo udany występ. - To świetny prognostyk przed paraolimpiadą w Rio De Janeiro. Justyna nie dała rywalkom żadnych szans. Zaliczyła wszystkie próby, wygrała zdecydowanie. Spore możliwości pokazał też Piotrek. Udowodnił, że drzemią w nim spore możliwości - podsumował szkoleniowiec.

(fot: archiwum prywatne Justyny Kozdryk)