Strona główna » Karate » Stanęli na podium

Stanęli na podium

2016-05-23 16:41:47


Stanęli na podium

W Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Oyama Karate w kumite. W zmaganiach wzięła udział liczna grupa Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.

 

Klub z Radomia do rywalizacji wystawił 13 zawodniczek i zawodników. - Nasi reprezentanci toczyli bardzo zacięte pojedynki na wysokim poziomie. Łącznie zdobyli 7 medali: 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe - informuje Tomasz Klimaszewski, prezes RKS OYAMA. Złote medale wywalczyli: Paweł Kosterna, Krzysztof Stępień, Klaudia Lidak i Mikołaj Wójtowicz. Srebro zdobył Mikołaj Michalczyk. Tymczasem brąz Wojciech Łukawski i Jan Kosterna.

 

Maja Aszkiełowicz, Malwina Matyjanek, Martyna Trojanowska, Paulina Kalita, Mateusz Smektała, Rafał Dygas przegrali swoje pojedynki w eliminacjach przez wskazanie sędziów. Z powodu choroby w prestiżowych zawodach nie wystartowali natomiast Samir Smai oraz Hubert Bilski, który pełnił obowiązki sekundanta wraz z Wiesławem Zajulem.

 

W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były pojedynki w lekkim kontakcie oraz knockdown. Drugi dzień to walki juniorów w semi-knockdown. Łącznie w Rzeszowie w rywalizacji o medale wzięło udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. - Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym - zapewnia Tomasz Klimaszewski.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook