Strona główna » Szachy » Królewski Gambit

Królewski Gambit

2016-06-01 06:22:35


Królewski Gambit

Mateusz Bartel z Klubu Szachowego Polonia Wrocław okazał się najlepszym zawodnikiem Królewskiego Gambitu Radomia im. Jacka Żemantowskiego.

 

Szachista wygrał w Radomiu drugi raz z rzędu. W sali Domu Technika rywalizowało 96 zawodniczek i zawodników. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Gajewski z Hetmana Katowice. Na trzecim Kamil Dragun z gorzowskiego Stilonu. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Joanna Majdan-Gajewska z Wieży Pęgów. Turniej tradycyjnie zgromadził międzynarodową stawkę. Obok reprezentantów Polski o końcowe zwycięstwo grali szachiści z Ukrainy i Niemiec.

 

Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego odbył się już po raz 19. Szachiści tradycyjnie każdą partię rozpoczynali od drugiego posunięcia czarnych po ruchach na szachownicy: 1. e4 e5, 2. f4. Tegoroczny turniej uświetnił i znalazł się w programie 90-lecie istnienia Polskiego Związku Szachowego.

 

Równolegle toczyły się zmagania w grupie B. W tym przypadku organizatorzy pozostawili dowolność wyboru tzw. debiutu w partii. Zwyciężył Mateusz Kubiak, przed Tadeuszem Guzińskim i Krzysztofem Rajkowskim.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook