Strona główna » Judo » Podium na tatami

Podium na tatami

2016-06-14 06:38:51

Udane występy na tatami za sobą mają zawodnicy judo Startu. Radomianie stanęli na podium w ogólnopolskich turniejach w Łodzi i Opolu.

W Łodzi odbył się Otwarty Puchar Polski Młodzików w Judo. Zawodnik Kacper Rola zdobył srebrny medal w kat. do 55kg. W drodze do finału pokonał Alexa Lasmaka (Gwardia Białystok), Wojciecha Gawędę (Wisła Kraków) i Wiktora Matyjaśkiewicza (MOSiR Bochnia). W walce finałowej radomianin przegrał z Wojciechem Drygałą (UKS 3 Piła).

W tych samych zawodach dobrze zaprezentowali się Patrycja Bykowska, która w wadze do 57kg zajęła 7 miejsce. Na wyróżnienie zasłużył również Mateusz Osowski, sklasyfikowany na 9 miejsce kat do 46kg. W turnieju wzięło udział ponad 305 zawodników z ponad 60 klubów.

Powody do zadowolenia judocy z Radomia mieli również w Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Opolu. Zajmując 3 miejsce w kat. do 57kg na podium stanęła Klaudia Wróblewska. Czwarte miejsce zajęła Wiktoria Duszyńska w kat. do 78kg. Ponadto Łukasz Osowski był 7 w kat. do 81kg, a Piotr Figarski do 66kg zajął 9 miejsce.