Strona główna » Sporty Lotnicze » Generalny sprawdzian

Generalny sprawdzian

2016-08-02 20:13:53


Generalny sprawdzian

Na kilka dni przed Mistrzostwami Świata w akrobacji samolotowej piloci rywalizowali w Pucharze Polski. Dla Aeroklubu Radomskiego był to generalny sprawdzian organizacyjny przed rozpoczynającymi się już w najbliższy czwartek Mistrzostwami Świata.

 

W Pucharze Polski zawodnicy rywalizowali w klasie advanced. Zmagania miały ciekawy przebieg. Trofeum zdobył Michaił Bezdeneznyk, reprezentant Rosji. Drugi był kolejny zawodnik z tego kraju. Tymczasem na trzecim miejscu sklasyfikowano Piotra Szczepańskiego. Odpowiadający za organizację zmagań Stanisław Szczepanowski zapewnia, że pucharowa rywalizacja w międzynarodowej obsadzie z Rosjanami niesie dużo korzyści. - To świetni piloci - przyznaje. Dyrektor Aeroklubu Radomskiego podkreśla również umiejętności reprezentantów Polski. - Mamy naprawdę mocną ekipę, która stale robi postępy - zapewnia Stanisław Szczepanowski.

 

W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata w akrobacji samolotowej w klasie advanced. W Radomiu zjawią się piloci z 18 krajów.  W sumie organizatorzy spodziewają się udziału około 70 zawodników, w tym po raz pierwszy przedstawicieli Gwatemali, czy Brazylii. Zgodnie z programem tygodniowych mistrzostw poszczególne konkurencje odbywać będą się na lotnisku na Sadkowie (sektor dla widzów będzie wyznaczony w pobliżu bramy od strony Małęczyna). Oficjalne zakończenie rywalizacji oraz wręczenie nagród i medali zwycięzcom jest planowane na 13 sierpnia.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook