Strona główna » Sporty Lotnicze » Nieznany już za nami

Nieznany już za nami

2016-08-10 08:12:18


Nieznany już za nami

Pogoda ponownie storpedowała harmonogram odbywających się w Radomiu mistrzostwa Świata w akrobacji samolotowej. W środę nie odbędą się żadne loty. Na szczęście kilka wcześniejszych pogodnych dni wyłoniło pierwszego triumfatora.

 

W programie „dowolnym znanym” zwyciężył Władymir Kotelnikov z Rosji. - Do lotu podszedłem normalnie i bez stresu jak zawsze. To nie pierwszy raz kiedy zwyciężam w tego typu zawodach. Oczywiście popełniłem kilka błędów podczas lotu, ale był to dobry lot - ocenił Władymir Kotelnikov w wypowiedzi dla TV Dami.

 

Drugie miejsce zajął Amerykanin Craig Gifford. - Mój lot był dobry. Jestem zadowolony. Tym bardziej cieszę się, bo jest tutaj wielu bardzo dobrych pilotów - zapewnił reprezentant USA. Trzeci w rywalizacji w programie „dowolnym znanym” był Rumun Andrea Serbu.


Z reprezentantów Polski najwyżej został sklasyfikowany Piotr Szczepański, który zajął siódme miejsce. Robert Kowalik, pilot Aeroklubu Radomskiego był 29. Zawodnicy rywalizują obecnie w drugim programie mistrzostw: „dowolnym nieznanym”. Mistrzostwa potrwają do piątku 12 sierpnia.


Uroczystość zamknięcia mistrzostw połączona z ceremonią dekoracji medalistów w klasyfikacjach indywidualnej i drużynowej odbędzie w sobotę 13 sierpnia na fontannach.

 

(fot: radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.11%
Zapasy 17.19%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.71%

ALL SPORT


Facebook