Strona główna » Sporty Siłowe » Czwarte miejsce w Rio

Czwarte miejsce w Rio

2016-09-10 06:50:58


Czwarte miejsce w Rio

Na czwartym miejscu ukończyła rywalizację podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro sztangistka Justyna Kozdryk, srebrna medalistka sprzed ośmiu lat z Pekinu.

 

Startująca w podnoszeniu ciężarów (w kategorii do 45 kg) zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START wycisnęła leżąc na ławeczce, w pierwszej próbie, sztangę ważącą 95 kg. - To taki sam wynik, jak cztery lata temu w Londynie. Wówczas dało to piąte miejsce - przypomina serwis paraolimpijski.pl.

 

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, także i tym razem nie udało się Justynie Kozdryk dźwignąć sztangi ważącej więcej. W Rio nie powiodło się to z ciężarami 98 i 101 kg. - Do brązu, który zdobyła Brytyjka Zoe Newson, zabrakło siedmiu kilogramów. Zwyciężyła Hu Dandan z Chin, która wycisnęła sztangę ważącą 107 kg, o kilogram cięższą niż druga Latifat Tijani z Nigerii. Poza konkursem, w dodatkowej próbie, Chinka wycisnęła 108 kg, co jest nowym rekordem świata w tej kategorii wagowej - informuje paraolimpijski.pl.

 

(fot: paraolimpijski.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook