Strona główna » Judo » Srebrne tatami

Srebrne tatami

2016-11-29 07:13:53


Srebrne tatami

W Bytomiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W zawodach startowały reprezentacje województw. W drugiej  drużynie Mazowsza z powodzeniem barw regionu bronili zawodnicy klubu Judo Kowala, którzy znacznie przyczynili się do zdobycia srebrnych medali.

 

W kadrze młodzików bardzo dobrze zaprezentował się Igor Błeszyński, rywalizujący w drugim zespole Mazowsza. - W finale drużyna Mazowsze I spotkała się z drużyną Mazowsze II potwierdzając tym samym, że w tej grupie wiekowej jesteśmy najmocniejszym regionem w Polsce - relacjonuje trenerka Małgorzata Okólska. Do złotego i srebrnego medalu chłopców swoje srebro dołożyły dziewczęta. - Niewiele brakowało aby drużyna młodziczek także sięgnęła po złoto. W finale dziewczęta przegrały z pierwszą drużyną Śląska, z którą godzinę wcześniej wygrały w eliminacjach grupowych - podkreśla Małgorzata Okólska.

 

W drużynie dziewcząt wystartowały aż trzy zawodniczki Judo Kowala, które w znaczący sposób przyczyniły się do zdobycia medalu przez ekipę Mazowsza dziewcząt: Klaudia Chobot, Emilia Kowalska i Weronika Nogaj. Warto podkreślić, że wszyscy medaliści klubu z Kowali wszyscy są uczniami Publicznego Gimnazjum w Parznicach. - Nasi judocy przywieźli z Bytomia 4 srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Warto dodać, że z naszego klubu została powołana największa liczba zawodników do reprezentowania Mazowsza - podkreśla Małgorzata Okólska. 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.27%
Siatkówka 26.27%
Koszykówka 16.56%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook