Strona główna » Łucznictwo » Rekordowy Memoriał

Rekordowy Memoriał

2016-12-01 05:51:33


Rekordowy Memoriał

X Memoriał Józefa Trześniewskiego w łucznictwie odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomiu.

 

Patron turnieju to wychowawca kilku pokoleń sportowców. Był założycielem m.in. Łuczniczego Klubu Sportowego Radom. I to właśnie ten klub jest organizatorem tradycyjnych. We wszystkich kategoriach rywalizowało 90 osób. - Józek Trześniewski był bardzo lubiany, Dlatego wszyscy chętnie przyjeżdżają na te zawody - przyznał Tadeusz Jawor, sędzia zawodów.


Tym razem łucznicy z Radomia nie odegrali czołowych ról. Żaden z nich nie stanął na podium. W kategorii seniorek zwyciężyła Kamila Napłoszek z Marymontu Warszawa. Wśród panów triumfował jej ojciec i jednocześnie kolega klubowy Sławomir Napłoszek. Doświadczony łucznik uzyskał najwyższy w Polsce wynik na 2x18 metrów (590 pkt.). Jeżeli zostanie on zweryfikowany zostanie wpisany do księgi rekordów.

 

W rywalizacji juniorów najwięcej powodów do radości również mieli przedstawiciele stołecznego klubu. Pierwsze miejsce zajęła Maja Zdulska. Zagania chłopców wygrał Piotr Starzyki. Z kolei rywalizację w kategorii juniorów młodszych zdominowali łucznicy Drukarza Warszawa. Zawody dziewcząt wygrała Aleksandra Paczuszka, a chłopców Bartosz Rybarczyk. 

 

(fot: Łuczniczy Marymont Warszawa)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.12%
Siatkówka 29.22%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook