Strona główna » Karate » Medale w kata i kumite

Medale w kata i kumite

2016-12-01 06:11:31


Medale w kata i kumite

W Wałbrzychu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group. W turnieju rywalizowało ok. 500 zawodników z 15 państw. Medale rozdano w konkurencjach kata i kumite. Tradycyjnie powody do zadowolenia mieli reprezentanci Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.


W tym prestiżowym turnieju wystartowało 14 zawodników radomskiego klubu. W pierwszym dniu rywalizacji odbywała się konkurencja kata i kumite w formule knockdown. - Pojedynki w knockdown toczone były bez ochraniaczy z możliwością kopnięć frontalnych i kolanem na głowę (mae geri i hiza geri). Nasi reprezentanci walczyli w bardzo widowiskowy sposób pokazując twardą i kombinacyjną walkę - podkreśla Tomasz Klimaszewski z RKS OYAMA. Sempai Hubert Bilski w kategorii open seniorów powyżej 35 lat wywalczył złoto pokonując zawodników z Rosji i Polski. Radomianin zwyciężył swoich przeciwników poprzez wskazanie jednogłośne nie pozostawiając złudzeń kto jest najlepszym zawodnikiem w Europie. 


Bardzo dobrze zaprezentował się Samir Smai, który startował w kategorii open seniorów do 35 lat. Ważąc 83 kg pokonał kolejno rywali cięższych od siebie o ok. 20kg. W finale zmierzył się z utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem i przegrał przez wskazanie sędziów. Tym samym zdobył srebro.  Sempai Rafał Dygas w kategorii open seniorów do 35 lat przegrał swoja walkę poprzez wskazanie sędziów z brązowym medalistą turnieju, reprezentantem Francji. Tymczasem Mateusz Smektała stoczył pierwszy pojedynek z późniejszym złotym medalistą. Przegrał po bardzo zaciętej walce po dogrywce poprzez wskazanie sędziów.  

 

W drugim dniu zawodów odbywały się konkurencje lekki kontakt dzieci w wieku 10-14 lat oraz semi-knockdown 14-18 lat. - W lekkim kontakcie walka odbywa się w ochraniaczach na ręce i nogi, kasku oraz ochraniaczu na tułów - relacjonuje Tomasz Klimaszewski.  W tej konkurencji z Radomia wystartowało 6 zawodników.  Paweł Kosterna w kategorii 10-12 lat do 30 kg wywalczył złoty medal. Mimo kontuzji skręcenia stawu skokowego pokazał, że w tej kategorii nikt mu nie dorównuje. Zawodnik jest aktualnym mistrzem Polski oraz mistrzem Europy. Mniej szczęścia miał Wojciech Łukawski. Startując w kategorii 10-12 lat do 35 kg w pierwszej walce został nieprzepisowo uderzony przez swojego przeciwnika w głowę. Jego rywal został zdyskwalifikowany, a radomianin przeszedł do następnej rundy. Jednakże kontuzja okazała się na tyle poważna iż nie podjął kolejnych walk.

 

Dawid Lipa w kategorii 10-12 lat do 35 kg. walczył w pierwszej walce z reprezentantem Gruzji. Po bardzo dobrym pojedynku Dawid przegrał poprzez wskazanie sędziów i odpadł z turnieju. Maja Aszkiełowicz w kategorii 12-14 lat do 40 kg walczył w pierwszym pojedynku z zawodniczką z Estonii. W pierwszej rundzie prowadziła walkę i kontrolowała jej przebieg.  Sędziowie zadecydowali jednak o dogrywce. W niej cały czas nacierała na przeciwniczkę i dyktowała swoje warunki. Niestety na ok 15 sekund przed końcem dogrywki Estonka zdobyła waza-ari. Maja Aszkiełowicz ostatecznie zajęła 3 miejsce.  Malwina Matyjanek w kategorii 12-14 lat do 50 kg w pierwszej walce wygrała natomiast poprzez wskazanie sędziów pewnie wchodząc do kolejnej rundy. W następnej walce dostała kopnięcie w głowę, które zaliczono na wara-ari (pół punktu) i do końca tej walki nie odrobiła straty. Martyna Trojanowska przegrała w pierwszym pojedynku poprzez waza ari.

 

W konkurencję semi-knockdown z Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA wystartowało 4 zawodników. Krzysztof Stępień w kategorii 14-16 lat do 50 kg przegrał swój pierwszy pojedynek z późniejszym srebrnym medalistą. Zmagający się z kłopotami żołądkowymi Mikołaj Wójtowicz w kategorii 14-16 lat do 70 kg stoczył swój pojedynek z mocnym reprezentantem Gruzji. Jan Kosterna w kategorii 14-16 lat powyżej 70 kg w finale natomiast zmierzył się z utytułowanym i doświadczonym już zawodnikiem. Janek walczył w bardzo dobrym stylu nie ustępując ani na chwilę przeciwnikowi. Jednakże różnica wagi ponad 10 kg spowodowała iż radomianin musiał cały czas atakować z kontry. Sędziowie zdecydowali po pierwszej rundzie 2 do 3 na korzyść jego przeciwnika. Zajął ostatecznie drugie miejsce. 

 

Klaudia Lidak w kategorii 16-18 lat do 55 kg udowodniła natomiast, że w tym roku jest najlepszą zawodniczka zarówno w Polsce, jak i w Europie. W pierwszym pojedynku nie dała żadnych szans przeciwniczce pewnie pokonując ją przez wskazanie sędziów. W finale również pokazała, że w tym roku jest poza zasięgiem swoich rywalek pewnie prowadząc swój pojedynek i ostatecznie wygrywając jednogłośnie.

 

(fot: Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.38%
Siatkówka 26.15%
Koszykówka 16.49%
Zapasy 15.6%
Tenis Stołowy 13.39%

ALL SPORT


Facebook