Strona główna » Łucznictwo » Złota drużyna

Złota drużyna

2017-03-08 15:40:23


Złota drużyna

Małgorzata Pietrzyk, Eliza Benerat i Maja Pawlina wywalczyły złoty medal młodzieżowych mistrzostwa Polski w łucznictwie. Halowego zmagania krajowej czołówki w tej grupie wiekowej odbyły się w Dobczycach.

 

Dziewczyny w półfinałowym pojedynku prowadziły wyrównaną walkę z przeciwniczkami z Czarnej Strzały Bytom, co doprowadziło do serii barażowej w której zwyciężyły bez większych problemów. Pojedynek o złoty medal z zawodniczkami Społem Łódź okazał się wisienką na torcie. Łuczniczki Sokoła nie straciły ani jednego punktu i wygrały 6:0 - relacjonuje sokolradom.pl.

 

Indywidualnie najwyżej uplasował się Robert Kornafel. Klubowy kolega złotych medalistek zajął ostatecznie ósme miejsce (11 po kwalifikacjach z wynikiem 546pkt). Łuczniczki Sokoła w ćwierćfinale uznać musiał wyższość Jakuba Banaszka (BKS Bydgoszcz), późniejszego wicemistrza kraju. Małgorzata Pietrzyk była 13 (11 po kwalifikacjach), Eliza Benerat 14 (15), Maja Pawlina 17 (19). Ponadto w grupie juniorów Radom reprezentował Mikołaj Klochowicz. Zawodnik Łuczniczego Klubu Sportowego sklasyfikowany został w czwartej dziesiątce.

 

Halowe mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w Dobczycach zgromadziło na starcie łącznie 193 łuczników i łuczników. Zmagania odbyły się na odległości 18 metrów do tarcz o średnicy 20cm.

 

(fot. sokolradom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook