Strona główna » Judo » Tuż za podium

Tuż za podium

2017-04-05 16:46:14

W hali Arena w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo. Zawodniczka  radomskiego Startu Klaudia Wróblewska występ zakończyła tuż za podium.

Podopieczna Andrzeja Falkiewicza zajęła piąte miejsce w kat. do 52 kg. W pierwszej rundzie wygrała z Antoniną Pawlak z Akademii Judo Poznań, w kolejnej rundzie przegrała z późniejszą mistrzynią Polski Aleksandra Kaletą z UKS Judo Wolbrom. Porażka nie przekreśliła szansy na medal. W repasażach Klaudia Wróblewska pokonała Małgorzatę Błaszczyk UKS Nakano Pogwizdów. Dzięki temu utrzymała się w stawce zawodniczek. Niestety, w walce o brązowy medal uległa na punkty wielokrotnej medalistce MP Dominice Nowickiej z UKS Judo Mysłowice. W zmaganiach wzięło udział ponad 252 zawodników z ponad 60 klubów.