Strona główna » Kolarstwo » Z kolarskich tras

Z kolarskich tras

2017-04-07 06:55:02

W Kobyłce koło Warszawy odbyła się inauguracja tegorocznego cyklu wyścigów Pucharu Mazowsza w MTB. Reprezentanci UKS MDK Radom startowali też na szosie

Na bardzo wymagającej  trasie, z wieloma długimi podjazdami i krętymi nawrotami, z zawodników UKS MDK Radom wśród młodziczek Kasia Szczęsna uplasowała się na siódmej pozycji. W gronie juniorów młodszych na ósmej zmagania ukończył Eryk Garczyński. Dwunasty dojechał Jakub Kowalczyk. Dwaj ostatni wystąpią 9 kwietnia w Białymstoku w eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w MTB.

Tymczasem na Fortach Bema w Warszawie przeprowadzono 2. etap maratonów LegiaMTB. Interesujący wyścig odbywa się po sztucznie usypanych szańcach. Fakt ten sprawia uczestnikom sporo kłopotów. Na wymagającej trasie wśród młodziczek Natalia Kot wywalczyła drugie miejsce. Finiszowała tuż przed Magdaleną Żak (obie UKS MDK Radom).

Zawodnicy z UKS MDK startowali też w maratonie MTB w ramach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej w Chęcinach. Malownicze, ale bardzo trudne trasy, zwabiły około 600 "górali" z całego kraju. Z radomskich zawodników w gronie orlików Wojciech Malik wywalczył trzecie miejsce. Wśród żaków Jakub Kowalczyk uplasował się na drugiej pozycji, a Bartek Kowalczyk zajął ósme miejsce.

W tym samym dniu w Chrzanowie k/Grodziska Mazowieckiego odbyła się inauguracja sezonu na szosie. Wśród młodziczek Katarzyna Szczęsna (na zdjęciu) była 12, a Jakub Kowalczyk 44.