Strona główna » Kick-boxing » Worek medali

Worek medali

2017-04-10 17:40:41

Z workiem medali z mistrzostw Polski w wersji full-contact powrócili reprezentanci dwóch klubów Radomia

Kamil Mąkosa w Piotrkowie Trybunalskim na najniższym stopniu podium stanął w kategorii +91 kg seniorów. Bartłomiej Derleta wywalczył natomiast brązowy medal w wadze 63,5 kg.

Świetnie spisali się juniorzy radomskiego klubu. W grupie jun. starszych w kat. 71 kg tytuł mistrzowski zdobył Denis Markwart. O wyższości radomianina w finale przekonał się … jego klubowy kolega. W wadze 67 kg trzeci był Karol Kurowski. Tymczasem w grupie juniora młodszego w wadze +81 kg z tytułem wicemistrzowskim do Radomia powrócił Patryk Kurek (wszyscy Radomski Klub Sportów Walki Puncher). Srebrny medal w wadze 75 kg wywalczył Daniel Śpiewak (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport).

Wśród kobiet najlepiej zaprezentował się Magdalena Staszewska. Zawodniczka Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher w kat. +60 kg wywalczył srebrny medal. Daria Drabik sklasyfikowana został natomiast na miejscu piątym. Ponadto Iga Bornikowska (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) do rodzinnego miasta powróciła z tytułem wicemistrzowskim.

W mistrzostwach Polski full-contact, które były pierwszymi w roli prezesa Polskiego Związku Kickboxingu dla Piotra Siegoczyńskiego, rywalizowało 178 zawodniczek i zawodników z 55 klubów.