Strona główna » Kolarstwo » Stanęły na podium

Stanęły na podium

2017-04-13 05:59:07


Stanęły na podium

Odbył się 3. etap maratonów rowerowych z cyklu LegiaMTB. Tym razem trasa wyścigu wytyczona była w Młocinach i w całości biegła w lesie. W zawodach tradycyjnie wzięli udział kolarze UKS MDK Radom.

 

Ponad setka zawodników i zawodniczek rywalizowała na rundzie okrężnej długości ok. 10 km. Spośród zawodników UKS MDK Radom Katarzyna Szczęsna - po zaciekłym finiszu - wywalczyła drugie miejsce za Natalią Makowską z Józefiny. Jako trzecia linię mety przejechała Natalia Kot w kat. młodziczka (obie zawodniczki z Radomia na zdjęciu). W grupie żaków Kacper Załęski ukończył wyścig na piątym miejscu. Następny etap i okazja do rewanżu 7 maja na warszawskim Ursynowie.


Tymczasem w Białymstoku odbyła się eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w MTB XCO (dystans olimpijski). Na spreparowanej technicznie trasie w Lesie Pietrasze "górale" z UKS MDK Radom poczynali sobie śmiało, unikając też dubla. Jako 40. do mety dojechał Jakub Kowalczyk, a ponad minutę za nim 41. Eryk Garczyński.  Na starcie stanęło 60 juniorów młodszych z całej Polski, z czego jedenastu wyścigu nie ukończyło.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook