Strona główna » Karate » O medale w kumite

O medale w kumite

2017-04-18 06:29:25

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Narutowicza 9 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej w Karate OYAMA w konkurencji kumite (walka).

Organizatorem prestiżowego turnieju jest Radomski Klub Sportowy OYAMA i Miasto Radom.  Zawodnicy rywalizować będą 23 kwietnia. - W turnieju tym wystartuje wielu czołowych zawodników kontaktowego karate z całej Polski - podkreśla sensei Tomasz Klimaszewski. Wstęp wolny.

Dla karateków klubu OYAMA będzie to kolejny tegoroczny występ. Sempai Rafał Dygas 2 kyu i sempai Hubert Bilski 1 kyu wzięli udział w Memoriale Soshu Shigeru Oyamy 10 Dan. Z duetu radomian w Chorzowie (obaj walczyli w kategoriach ciężkich pow. 80 kg), zajmując trzecie miejsce lepiej spisał się Hubert Bilski.

Zawodnicy OYAMA rywalizowali też w Mistrzostwach Polski Centralnej w konkurencji kata, które odbyły się w Łodzi. Klub reprezentowało 11 zawodników. Zawodnicy z Radomia wywalczyli łącznie 5 miejsc medalowych. Odkryciem okazała się Ewa Ginalska, która zdeklasowała swoje przeciwniczki pewnie zajmując 1 miejsce w grupie najmłodszej. Drugie miejsce zajął Jan Kosterna, a trzecie miejsce wywalczyli Martyna Trojanowska, Krzysztof Stępień i Klaudia Lidak.