Strona główna » Kolarstwo » Cztery pory roku

Cztery pory roku

2017-04-26 08:24:41

Obył się 2. etap górskich maratonów MTB w ramach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej w którym wystartowali przedstawiciele UKS MDK Radom.

Na starcie tego wymagającego odcinka (m.in. z niekończącym się podjazdem i zjazdem z Góry Zamczysko) stawiło się ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Po ostatnich opadach śniegu w lesie zalegało dość dużo błota, co wymagało od kolarzy pełnej koncentracji. Dodatkowo wszyscy odczuli na własnej skórze cztery pory roku - od przelotnego śniegu z silnym wiatrem po południowe słońce.

W tych trudnych warunkach wyśmienicie poradzili sobie radomianie.Na dystansie Family o długości 22 km wśród młodziczek zwyciężyła Katarzyna Szczęsna przed Magdą Żak. Bartek Kowalczyk w tej kategorii wiekowej dojechał do mety siódmy. Jego brat Jakub wśród żaków finiszował natomiast drugi.

Bardzo pasjonujący przebieg miała rywalizacja w gronie juniorów młodszych. W swym debiucie tej kategorii wiekowej zdecydowanie zwyciężył Jakub Kowalczyk za którego placami trwała zacięta rywalizacja o niższe stopnie podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął krakowianin Filip Lniany. Trzeci był Eryk Garczyński. W elicie na 12 pozycji dojechał Paweł Raczyłło (wszyscy UKS MDK Tytan Radom).

Na dystansie Master długości 72 km w gronie weteranów M4 zwyciężył Szymon Zacharski (Radomska Grupa 3R). W gronie M4 czwarte miejsce zajął Robert Kubat (Bike Shop Radom), a siódme Tomasz Kochanowski (Grupa KK-3R). Z kolei w kat. M2 trzeci finiszował Jarosław Kleczaj (Bike Shop Radom).