Strona główna » Lekkoatletyka » Mityng Gwiazd

Mityng Gwiazd

2017-05-16 16:06:38


Mityng Gwiazd

W niedzielę, 4 czerwca, Radom stanie się lekkoatletyczną stolicą Polski. Podczas Mityngu Gwiazd, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpią medaliści mistrzostw Świata i Europy, z dwukrotnym srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich, Piotrem Małachowskim na czele.

 

Stadion przy ulicy Narutowicza będzie gościł gwiazdy "Królowej Sportu". Przed radomską publicznością wystąpią medaliści największych międzynarodowych, lekkoatletycznych imprez. Przykładamy ogromną wagę do wychowywania młodzieży przez sport. Wierzę, że spotkanie ze znanymi i utytułowanymi lekkoatletami będzie dla wielu młodych radomian inspiracją do rozpoczęcia przygody ze sportem, a dla tych którzy już uprawiają wybraną dyscyplinę stanie się motywacją do jeszcze cięższej pracy - powiedział prezydent Radosław Witkowski.

 

W zawodach na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji weźmie udział Piotr Małachowski - polski dyskobol, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. W Pekinie oraz w Rio de Janeiro zdobył srebrne medale. - Są tu bardzo dobre warunki do organizacji lekkoatletycznych zawodów i myślę można się spodziewać świetnych wyników. Mam nadzieję, że mityng będzie dla kibiców formą relaksu i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Jednocześnie będzie to też okazja, by dzieciom pokazać, że oprócz komputerów i gier jest też sport - mówi Piotr Małachowski.

 

Impreza odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca o godz. 16. Zaplanowano rywalizację w takich dyscyplinach biegowych jak: 110 m pł, 300 m i 1000 m. Kobiety rywalizować będą także w chodzie na 3 km. Fani dyscypliny emocjonować się będą również rywalizacją w konkurencjach technicznych, m.in.: skoku w dal, skoku o tyczce, skoku wzwyż, rzucie dyskiem, rzucie młotem czy rzucie oszczepem. Mamy niespodziankę dla widzów, którzy wybiorą się na imprezę. Otrzymają oni tzw. Katalog Gwiazd - program imprezy, w którym będzie możliwość zebrania autografów od wyjątkowych, sportowych gości. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

 

Poza Piotrem Małachowskim w Radomiu wystąpią:

- sprinterka Ewa Swoboda (mistrzyni Europy juniorów w biegu na 100 m z 2015 roku, brązowa medalistka seniorów w biegu na 60 m Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku),

- specjalizująca się w skoku wzwyż Kamila Lićwinko - m.in. triumfatorka Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, halowa mistrzyni świata z 2014 roku, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

- rywalizująca w biegach na średnich dystansach, brązowa medalistka ME z 2014 roku w biegu na 800 m, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - Joanna Jóźwik.

- Sofia Ennaoui - którą można zobaczyć na średnich i długich dystansach. W Rio de Janeiro wystąpiła w finale biegu na 1500 metrów. Później zdobyła tytuł mistrzyni Europy w biegach przełajowych wśród młodzieżowców, a w tegorocznych, Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie wywalczyła brązowy "krążek" na 1500 m.

- urodzony w Opocznie średniodystansowiec, Adam Kszczot, medalista mistrzostw świata, mistrz Europy, półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro.

- Konrad Bukowiecki tegoroczny halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą

 

(źródło: mosir.radom.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.32%
Siatkówka 26.12%
Koszykówka 16.47%
Zapasy 15.66%
Tenis Stołowy 13.43%

ALL SPORT


Facebook