Strona główna » Tenis » Wieści z kortów

Wieści z kortów

2017-05-18 11:50:27


Wieści z kortów

W Radomiu szykuje się tenisowe święto. Na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrają nie tylko najlepsi zawodnicy z Polski, ale też tenisiści z wielu państw europejskich.

 

W dniach 21-27 maja w Radomiu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kadetów Radom Cup o Puchar Prezydenta Miasta. Organizatorami imprezy są radomskie kluby: RKT Return i AT Masters, a współorganizatorem MOSiR. Turniej odbędzie się na nowym obiekcie przy ul. Bulwarowej 19.

 

Do rywalizacji zgłosiło się prawie 200 zawodników i zawodniczek z 17 państw w tym najlepsi polscy zawodnicy w tej kategorii wiekowej. Turniej rozegrany zostanie w grach pojedynczych i podwójnych dziewcząt oraz chłopców. Główne zmagania poprzedzą eliminacje. Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowano na 22 maja o godz.18.30. Gry finałowe przewidziano na 27 maja w godzinach południowych. Początek zmagań tenisistów każdego dnia - godz.9.00.

 

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kadetów Radom Cup o Puchar Prezydenta Miasta zapowiada się bardzo interesująco. Tymczasem miło jest nam poinformować o osiągnięciu dziewięcioletniego Huberta Plenkiewicz, zawodnika klubu AG Tenis Chorzowska. Hubert wraz z kolegą z KT Astra Książenice (Grodzisk Mazowiecki) Jakubem Januchowskim zdobyli złoto w deblu podczas turnieju skrzatów WTK-5, który odbył się w stolicy.

 

Chłopcy pokonali w półfinale parę rozstawioną z nr 1: Alana Budzyńskiego (AZS Łódź) i Stanisława Czajkowskiego (Start Wisła) 6/4; 6/1. W finale natomiast Dawida Lewandowskiego (KT Legia Warszawa) i Wiktora Lewandowskiego (CKT Grodzisk Mazowiecki) 6/2; 6/4. To pierwsze złoto dziewięcioletniego radomskiego tenisisty w deblu w kat. do lat 12. Trenerami Huberta Plenkiewicz są Marcin Krześniak i Norbert Sobol.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.32%
Siatkówka 26.12%
Koszykówka 16.46%
Zapasy 15.66%
Tenis Stołowy 13.43%

ALL SPORT


Facebook