Strona główna » Siatkówka » Trzech w kadrze

Trzech w kadrze

2017-05-18 11:59:45


Trzech w kadrze

Trzech siatkarzy Cerrad Czarnych Radom znalazło się w reprezentacji Polski juniorów, która od piątku walczyć będzie w turnieju kwalifikacyjnym do 2017 FIVB U21 Men Volleyball World Championship.

 

Turniej rozegrany zostanie w Berlinie. W stolicy Niemiec reprezentacja Polski zmierzy się kolejno (19-21 maja) z Belgią, Łotwą i Niemcami. W 12-osobowej kadrze znaleźli się Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal i Norbert Huber. Niestety trenujący na zgrupowaniu Jakub Rybicki, czwarty z siatkarzy radomskiego klubu, pozostał w kraju.

 

Przed odlotem na turniej zespół odwiedzili Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Włodzimierz Sadalski, szef Pionu Sportu i Szkolenia PZPS. - W ostatnich latach absolutnie zdominowaliście kategorią kadetów, kontynuujecie to na juniorskim szczeblu w Europie, a teraz życzę Wam byście nadal byli niepokonanym zespołem w rozgrywkach międzynarodowych. Powodzenia - powiedział Jacek Kasprzyk.

 

- Jesteśmy stawiani w roli faworyta tego turnieju, ale warto pamiętać, że chłopaki przez rok czasu ze sobą nie trenowali i nie grali. Nie jest to takie proste, aby teraz przez dwa tygodnie przygotować zespół w stu procentach. Zrobimy jednak wszystko, aby z Berlina wrócić z awansem - przyznał Sebastian Pawlik, szkoleniowiec kadry.

 

W Berlinie rozegrane zostaną mecze grupy F. Tymczasem w serbskim Pozarevacu rywalizować będą zespoły grupy E. Poza gospodarzami to Bułgaria, Francja i Ukraina. Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

 

(fot: pzps.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 29.03%
Siatkówka 25.63%
Koszykówka 16.12%
Zapasy 15.6%
Tenis Stołowy 13.63%

ALL SPORT


Facebook