Strona główna » Szachy » Królewski Gambit

Królewski Gambit

2017-05-27 08:27:55


Królewski Gambit

W niedzielę Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego. To od lat najważniejszy turniej szachowy w regionie.

 

 

Królewski Gambit Radomia cykliczny, tematyczny turniej szachowy, rozgrywany jest od 1997 roku.  Jednym z pomysłodawców i patronem turnieju był Jacek Żemantowski, prezes Polskiego Związku Szachowego. Od drugiej edycji impreza rozgrywana była w obsadzie międzynarodowej. W 2003, dla uczczenia zmarłego rok wcześniej pomysłodawcy imprezy, turniej zmienił nazwę na Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego. Ta nazwa obowiązuje do dnia dzisiejszego.

 

Nawiązując do nazwy wszystkie partie rozpoczynają się przyjętym gambitem królewskim (1.e4 e5 2.f4 ef4) i rozgrywane są w tempie szachów szybkich. Oprócz turnieju głównego (A), uczestnicy rywalizują również w turniej B. Natomiast kobiety startują w turniejach wspólnie z mężczyznami i są klasyfikowane odrębnie. W tym roku w roli sędziego głównego wystąpi Agnieszka Brustman. Przed laty była zawodniczką ścisłej czołówki światowej. Gościem honorowym imprezy będzie pierwszy polski arcymistrz Włodzimierz Schmidt.

 

Zawody rozpoczną się w niedzielę (28 maja) o godz.10 w sali konferencyjnej Domu Technika NOT przy ul. prof. Wł. Krukowskiego 1. Organizatorem turnieju jest Radomskie Stowarzyszenie Sportowe Gambit.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook