Strona główna » Karate » Grad medali w kumite

Grad medali w kumite

2017-06-05 08:34:31


Grad medali w kumite

To był prawdziwy pokaz siły. Podczas mistrzostw Polski w Karate OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji kumite reprezentanci Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA zdobyli 12 medali.

 

W Andrychowie wystartowało łącznie około 400 zawodników z 36 klubów. Walki toczyły się na trzech matach. - Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i szkoleniowym. W pierwszym dniu zawodów do południa toczyły się walki w lekkim kontakcie, natomiast wieczorem rozegrano konkurencję knockdown. Drugi dzień to zmagania juniorów w przedziale wiekowym 14-18 lat – relacjonuje Tomasz Klimaszewski, prezes Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.

 

Radom w tym gronie reprezentowało 19 zawodników. - Walki toczone przez naszych zawodników były żywiołowe i widowiskowe. Wszyscy startujący w barwach Radomskiego Klubu dali się zauważyć jako dobrzy fighterzy. Łącznie zdobyliśmy 12 medali – informuje Tomasz Klimaszewski.

 

Złoto wywalczyli Dawid Lipa, Mateusz Lebioda, Jan Kosterna i Mikołaj Wójtowicz. Srebro zdobyli Oskar Bednarek, Paweł Kosterna, Malwina Matyjanek i Krzysztof Stępień. Tymczasem brązowe medale na swoim koncie zapisali: Mateusz Poręba, Antonina Kowalczyk, Maja Aszkiełowicz, Artur Brzozowski. 

 

Galeria medalistów: TUTAJ
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook