Strona główna » Judo » Walczyli w stolicy

Walczyli w stolicy

2017-06-08 06:02:54

W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży obył się turniej judo. W stolicy wystartowało ponad 400 uczestników w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W gronie tym bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci radomskiego Startu.

Zawodnicy Klubu Sportowego z ul. Wernera wywalczyli osiem medali. W grupie juniorów złote krążki zdobyli Klaudia Wróblewska (w kat. 52kg) i Piotr Figarski (kat. 66kg). Srebrny stał się udziałem Macieja Figarskiego (kat. 66kg). Takim samym osiągnięciem w grupie juniorów młodszych pochwalić mogą się Daria Gałek (kat. 57kg - na zdjęciu) i Mateusz Osowski (kat. 50kg). Tymczasem na najniższym stopniu podium stanął Maciej Duk (kat. 90kg). Ponadto czwarta w swojej wadze była Patrycja Bykowska, a piąta Maja Rutka (kat. 52kg).

Wśród młodzików zajmując piątą lokatę najlepiej zaprezentowali się: Zuzanna Chustecka (kat. 40kg), Dominik Trzaszczka (kat. 60kg), Wiktor Jankowski i Jakub Paździor (kat. 73kg). Kacper Pietrzyk była natomiast siódmy (kat.42kg). W rywalizacji dzieci (do 13 lat) złoty medal zdobyła Martyna Gałek (kat. 57kg), a brązowy Dawid Łoboda (kat. 55kg). Ponadto piąta była Weronika Chustecka (kat. 57kg), a siódmy Kacper Lewandowski (kat. 60kg).

Wyniki KS Start w klasyfikacji klubów WOM (sklasyfikowano 35 z terenu Mazowsza):