Strona główna » Piłka Nożna » Radomiak - Bytovia 0:2

Radomiak - Bytovia 0:2

2017-06-18 18:54:55


Radomiak - Bytovia 0:2

Nie było niespodzianki. Drugi mecz barażowy o I ligę również zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy z Bytowa. Piłkarze Radomiaka w dwumeczu nie zdołali pokonać bramkarza rywala.

 

Pierwszoligowiec w pełni udowodnił, że konfrontacji z Radomiakiem był zespołem zdecydowanie lepszym. O losach niedzielnego meczu zadecydowała druga odsłona. Goście objęli prowadzenie w 51 minucie. Doświadczeni zawodnicy z Bytowa nie zmarnowali prezentu (starty) ekipy gospodarzy. W polu karny piłkę dopadł Michał Rzuchowski i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Radomiaka.

 

Ten sam zawodnik był aktorem drugiego gola w 75 minucie. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego pokonując Filipa Adamczyka uderzeniem głową. W samej końcówce szczęścia próbował Rossi Leandro. W 87 min. Brazylijczyk wpadł w pole karne. Popisał się strzałem, ale bramkarz gości popisał się kapitalną interwencją. Jeszcze w doliczonym czasie piłka uderzona przez Leandro poszybowała na poprzeczką.

 

Niedzielny mecz nie była wielkim widowiskiem. Mając wysoką zaliczkę z pierwszego spotkania Drutex-Bytovia kontrolowała wydarzenia na boisku pewnie zapewniając pierwszoligowy byt na kolejny sezon. Tymczasem radomianie pozostają bez awansu! Kibice nie kryli rozczarowania. Z trybun w stronę piłkarzy posypało się wiele "gorzkich" słów. 

 

- Piłkarze Radomiaka nie zasłużyli na takie słowa, jakie usłyszeli po meczu od kibiców. W takim stanie, w jakim zastałem zawodników, jak tu przyszedłem... to i tak jestem zadowolony z tego, że zachowaliśmy miejsce barażowe. Bytovia pokazała, że wiele nam brakuje do klubów pierwszoligowych. Życzę Radomiakowi awansu w przyszłym sezonie - podsumował dwumecz na pomeczowej konferencji Robert Podoliński, trener Radomiaka.

 

Radomiak Radom - Drutex-Bytovia Bytów 0:2 (0:0) 

Bramki: Rzuchowski 51, 75

Radomiak: Adamczyk - Grudniewski, Świdzikowski, Kościelny, Sulkowski, Agu (50. Leandro), Bemba, Kwiek, Cupriak (64. Stąporski), Stanisławski, Tarnowski (67. Filipowicz)

Drutex-Bytovia: Oszmaniec – Bąk, Gonzalez, Kamiński, Poczobut (61. Ploj), Rzuchowski, Surdykowski, Wacławczyk (78. Cieślik), Wilczyński, Wilk (68. Bąk), Wolski
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.32%
Siatkówka 26.12%
Koszykówka 16.47%
Zapasy 15.66%
Tenis Stołowy 13.43%

ALL SPORT


Facebook