Strona główna » Kolarstwo » Kolarskie emocje

Kolarskie emocje

2017-06-29 08:41:47


Kolarskie emocje

Ponad 120 kolarzy z 20 ekip rozpoczęło w środę w Łodzi rywalizację w 28. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków. W czwartek peleton zawita do Radomia.

 

Drugi dzień zmagań przyniesie długi etap Radom - Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonają dystans 211,1 km. Start honorowy ze skrzyżowania ulic 25 czerwca i Żeromskiego odbędzie się o godzinie 12.55.  Kolarze najpierw wykonają dwa okrążenia przez ulice 25 Czerwca, Struga, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, Słowackiego i 25 Czerwca, a następnie pojadą przez ulice 25 Czerwca, Struga, Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Limanowskiego, 1905 Roku, Łukasika i Wierzbicką - w kierunku Parznic.  Zawodników na trasie czekają dwie premie specjalne (Tarłów i Dwikozy), dwa lotne finisze (Ożarów i Tarnobrzeg), a także lotny finisz połączony z premią górską (Sandomierz). Na metę w Stalowej Woli (al. Jana Pawła II), zawodnicy powinni wjechać między godziną 17.47, a 18.16.

 

Organizatorzy zapowiadają emocje i sportową rywalizację. - Na długim dystansie będą ucieczki, ale trasa jest płaska i peleton powinien dogonić śmiałków. Wygra najszybszy, ale także najbardziej wytrzymały ze sprinterów - mówi Tadeusz Skorek dyrektor wyścigu. Przewodniczący komitetu organizacyjnego Waldemar Krenc podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zdradził, że liczy na zwycięstwo Polaka. Jako ostatni z biało-czerwonych trzy lata temu triumfował Kamil Zieliński, który teraz wystartuje w barwach Domin Sport. O zwycięstwo będą walczyć m.in. Adrian Kurek (CCC Sprandi), mistrz Polski oraz dwaj pozostali medaliści z Gdyni.

 

Dariusz Banaszek, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, wypatruje Macieja Paterskiego (CCC Sprandi Polkowice), Marka Rutkiewicza (Wibatech 7R Fuji), a także swojego bratanka Alana Banaszka. - Nie mówię tego ze względu na więzy krwi tylko sądzę, że jeżeli dyrektor CCC Sprandi Polkowice Adam Wadecki zdecyduje się na wystawienie Alana, to spokojnie stać go na zwycięstwo. Mam wrażenie, że Polacy oglądają się na siebie i trochę lekceważą drużyny zza granicy. Stąd wygrane w ostatnich latach Białorusina Yauhena Sobala (2016) czy Holendra Johima Ariesena (2015). Jako prezes PZKol dążę do tego, by to zmienić. Powinniśmy się zjednoczyć, jak kiedyś podczas wielkich wojen. W końcu walczymy o punkty w bardzo istotnym rankingu światowym UCI - wyjaśnia Dariusz Banaszek.

 

Wyścigowi zawodowców towarzyszy Mini Wyścig "Solidarności" czyli cykl imprez kolarskich dla dzieci.

 

Trasa wyścigu: 

28.6 - 1. etap, Łódź – Zduńska Wola (86,8 km)

2. etap, Tomaszów Mazowiecki - Kielce (121,3 km)

29.6 - 3. etap, Radom – Stalowa Wola (211,1 km)

30.6 - 4. etap, Mielec - Krosno (151,1 km)

1.7. - 5. etap, Świdnik - Lublin (164,1 km)MZDIK informuje!

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z Wyścigiem Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków, w dniu 29 czerwca 2017 roku (czwartek) w godzinach około 7:00-15:00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Radomia. Objazdami pojadą także autobusy.

W godzinach około 7:00-9:30 na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego organizatorzy imprezy zaplanowali montaż urządzeń startowych i elementów zabezpieczeń (niezbędnych do prawidłowego przebiegu tego wyścigu). W godzinach około 10:00-11:00 odbędzie się Miniwyścig Kolarski Solidarności na odcinkach ulic 25 Czerwca, Żeromskiego i Słowackiego.

W godzinach 12:55-13:15 odbędzie się natomiast wyścig główny. W godzinach około 13:15-15:00 organizatorzy zaplanowali rozbiórkę urządzeń startowych i elementów zabezpieczeń. Fragmenty ulic 25 Czerwca (od Kelles-Krauza do Słowackiego), Żeromskiego (od Niedziałkowskiego do Młynarskiej) oraz Słowackiego (od Żeromskiego do 25 Czerwca) zostaną zamknięte dla ruchu w godzinach około 7:00-15:00.

W godzinach około 7:00-9:30, czyli podczas trwania opisanych powyżej zadań organizacyjnych przez skrzyżowanie 25 Czerwca i Żeromskiego policjanci będą przepuszczali tylko autobusy (lecz z możliwością chwilowych zatrzymań podczas montażu urządzeń)!

W związku z wyścigiem głównym w godzinach około 12:15-13:15 będą dodatkowo zamknięte ulice 25 Czerwca (od Kelles-Krauza do Struga), Struga (od 25 Czerwca do Miłej) i Niedziałkowskiego (od Struga do Żeromskiego). W tych rejonach niemożliwy będzie poza tym ruch poprzeczny. Na skrzyżowaniach ulic Struga ze Żwirki i Wigury, a także 25 Czerwca ze Słowackiego ruch będzie odbywał się jedynie dwoma wlotami (skrzyżowania będą przedzielone na skos, aby nie zamykać ich całkowicie). Począwszy od startu ostrego ulice będą zamykane przez policję wyłącznie na czas przejazdu kolarzy (na około 5-10 minut).Podane powyżej godziny uwzględniają poza tym czas potrzebny na zadania organizacyjne.

MZDiK apeluje o zachowywanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy!

 

(fot: solidarnosc.com.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook