Strona główna » Kolarstwo » Ruszyli z Radomia

Ruszyli z Radomia

2017-06-29 14:50:05


Ruszyli z Radomia

Ponad stu kolarzy wystartowało w Radomiu do trzeciego etapu 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolumna wyścigu późnym popołudniem dotrze do Stalowej Woli (211 kilometrów).


Liczę bardzo, że Radom będzie na stałe na trasie naszego kolarskiego wyścigu. To jest piękna kolebka kolarstwa - przyznał przed wyjazdem kolarzy Waldemar Krenc. Przewodniczący komitetu organizacyjnego wyścigu nie miał poza tym wątpliwości. - Wyścig Solidarności i Olimpijczyków to najpiękniejsza impreza kolarska organizowana przez związek zawodowy. Jesteśmy dumni, że Solidarność ma wyścig, który daje polskim ekipom prawo startu i zdobywania punktów, nie muszą się błąkać po Europie i świecie.


Pierwszy etap Łódź - Zduńska Wola liczący 86,8 kilometra wygrał Grzegorz Stępniak. W drugim, z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc, najszybszy okazał się Alan Banaszek (na zdjęciu). To on po pierwszym dniu rywalizacji był pierwszy w klasyfikacji generalnej i na starcie 3. etapu w Radomiu stawił się żółtej koszulce lider. Kolarski 28. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków zakończy się 1 lipca w Lublinie.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.2%
Siatkówka 29.12%
Zapasy 17.18%
Tenis Stołowy 14.79%
Sporty Walki 7.72%

ALL SPORT


Facebook