Strona główna » Sporty Siłowe » Trzy medale atletów

Trzy medale atletów

2017-07-01 06:13:14

Trzy medale mistrzostw mistrzostw Polski niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów wywalczyli reprezentanci Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start.

Zawody odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sporu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Justyna Kozdryk wywalczyła złoty medal w kategorii 45 kg. Reprezentantka Radomia w trzeciej próbie wycisnęła 99 kg. Podopieczna Mirosława Malca bezkonkurencyjna okazała się również w kategorii Open.

Powody do zadowolenia miał również Piotr Piesiewicz. Kolejny z atletów radomskiego klubu w kategorii 49 kg (grupa I) wywalczył tytuł wicemistrzowski. Srebro zapewnił mu wynik 95 kg. Dwie kolejne próby na 101 kg okazał się nieskuteczne. Zwyciężył Sławomir Szymański. Wrocławianin dźwignął ciężar 134 kg. Ponadto Sebastian Wiśniewski w kategorii 65 kg (grupa II) był trzeci (95 kg).

Zawodnicy niepełnosprawni wyciskają sztangę leżąc na ławeczce. W zmaganiach udział wzięło 19 klubów z całej Polski, w tym 110 sportowców z niepełnosprawnościami wśród których znajdowała się 25 osobowa kadra Polski.

(fot: paralympic.org.pl)