Strona główna » Piłka Nożna » Uczciwa rywalizacja

Uczciwa rywalizacja

2017-07-12 07:07:32


Uczciwa rywalizacja

Środowisko piłkarskie regionu radomskiego było mocno zaskoczone pojawieniem się na treningu Broni byłego bramkarza Radomiaka Radom, Michała Kuli.

 

Trzeba przyznać, że pomimo przebytej kontuzji golkiper wrócił do zdrowia ciężko pracuje i spodobała mu się atmosfera w zespole Broni. Rywalizacja bramkarzy szykuje się pasjonująco, ale najważniejsze, aby pomiędzy słupkami stał najlepszy. Nie ma też żadnych wątpliwości, że w zespole walczącym o awans powinno być trzech bramkarzy - dwóch doświadczonych, równorzędnych i młody zawodnik do nauki. 

Od rundy jesiennej praca z bramkarzami w klubie z Plant wyglądać będzie trochę inaczej. Wojciech Kędzierski, asystent trenera, będzie też odpowiedzialny za formę graczy na tej pozycji. Od poniedziałku w zajęciach z Bronią uczestniczy Michał Kula, który ma ogromne szanse na to, aby wskoczyć do bramki Broni. Ma 33 lata i za sobą występy w Widzewie, w ekstraklasie Szkocji (Peterhead), jak również w klubach cypryjskich. Odnosił też duże sukcesy z Radomiakiem, a w ostatnim sezonie po poważnej kontuzji grał w Energii Kozienice. 


- Rozmawiałem z Michałem i od pierwszych minut bardzo mnie zaskoczył swoją uczciwością, pracowitością. Szczerze sobie porozmawialiśmy o wzajemnych oczekiwaniach i to jest bardzo wartościowy człowiek i bramkarz ze świetnymi umiejętnościami. Z drugiej strony jest Paweł Młodziński, który jest kapitanem zespołu, zasłużył sobie na miejsce w bramce i w ostatnim czasie nie zawalił żadnego gola. Paweł również jako kapitan tego zespołu podszedł fajnie i wyrozumiale do tematu i jestem przekonany, że współpraca bramkarzy wyjdzie na dobre tej drużynie - mówi Artur Kupiec, szkoleniowiec Broni. 

Po poważnej kontuzji Michała Kuli nie ma już śladu. Fizjoterapeuta zespołu, Paweł Pietrzyk, przekazał informację, że bramkarz może spokojnie pracować na 100-procentowych obciążeniach. Wszystko wskazuje na to, że w Broni również pozostanie Mateusz Bochniewski. 18-latek grał kilka minut już jesienią pod wodzą trenera Dariusza Różańskiego. W przypadku kontuzji, czy czerwonej kartki, a być może słabszej dyspozycji jednego ze starszych kolegów, "Bochen" nie jest bez szans i może wskoczyć do gry.  Tym bardziej, że jesienią Broń rozegra 15 meczów ligowych, ponadto ma apetyty pucharowe.

(źródło: bronradom.pl) 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.32%
Siatkówka 26.12%
Koszykówka 16.47%
Zapasy 15.66%
Tenis Stołowy 13.43%

ALL SPORT


Facebook