Strona główna » Futbol amerykański » Rakiety odpaliły

Rakiety odpaliły

2017-07-13 07:02:21

Drugi mecz w tym sezonie II ligi i druga porażka Green Ducks. Tym razem drużyna futbolu amerykańskiego z Radomia przegrała na wyjeździe z Rzeszów Rockets.

Rakiety i Zielone Kaczory nie potrzebowały dodatkowej motywacji. Znakomicie rozpoczęli goście. Najpierw błyskawicznie zatrzymali serię ofensywną rywala, a następnie równie szybko znaleźli się w jego polu punktowym. Długie podanie Ernesta Seweryna na przyłożenie zamienił Michał Podkowa. Rakiety nie zdołały się dobrze otrząsnąć po stracie punktów, a reprezentanci Radomia znów mieli powody do szczęścia. Akcję powrotną na przyłożenie po odkopnięciu zaliczył Błażej Patynowski.

Druga kwarta przynosi całkowite odwrócenie boiskowych wydarzeń. Rakiety odzyskują swój rytm i zaliczają najskuteczniejszy okres gry w bieżących rozgrywkach. Do końca pierwszej połowy punktują aż trzykrotnie. Świetnie działa ich gra podaniowa prowadzona przez Marka Kwokę. Rozgrywający Rakiet dwukrotnie znajduje niepilnowanego Michała Tittingera i raz Jakuba Chlebicę. Każda z tych akcji przynosi efektowne przyłożenie, a gospodarze wychodzą na prowadzenie. Green Ducks nie są w stanie odzyskać rytmu z pierwszej kwarty.

- Pierwsza przegrana kwarta nie była podobna do meczu z Tytanami. Pomimo drobnych błędów nasza ofensywa pokazywała, że postęp i przełamanie są tylko kwestią czasu. Pierwsze przyłożenie rozwiązało „punktowy worek” i od tego momentu dominowaliśmy. Niedzielna wygrana pokazała, że to czego się do tej pory nauczyliśmy, oraz to w jaki sposób trenowaliśmy przynosi efekty. Daje zastrzyk energii, dzięki któremu jeszcze bardziej wierzymy w nasze atuty - powiedział Michał Tittinger, prezes Rockets Rzeszów. - Po pierwszej kwarcie zaczęliśmy popełniać bardzo dużo błędów, których do końca spotkania nie udało się wyeliminować. Zagraliśmy zdecydowanie poniżej naszych umiejętności i oczekiwań - przyznała Natalia Domagała, wiceprezes Green Ducks Radom. MVP meczu: Mark Kwoka (rozgrywający Rockets Rzeszów)

Rockets Rzeszów - Green Ducks Radom 34:12 (0:12, 21:0, 13:0, 0:0)

I kwarta
0:6 przyłożenie Michała Podkowy po 75-jardowej akcji podaniowej Ernesta Seweryna
0:12 przyłożenie Błażeja Patynowskiego po 70-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu piłki

II kwarta
7:12 przyłożenie Michała Tittingera po 33-jardowej akcji podaniowej Marka Kwoki (podwyższenie za jeden punkt, Patryk Sapiński)
21:12 przyłożenie Jakuba Chlebicy po 74-jardowej akcji podaniowej Marka Kwoki (podwyższenie za jeden punkt, Patryk Sapiński)

III kwarta
28:12 przyłożenie Tomasza Tabaki po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Patryk Sapiński)
34:12 przyłożenie Michała Tittingera po 17-jardowej akcji podaniowej Marka Kwoki

(źródło: plfa.pl)