Strona główna » Pływanie » Udany start w Berlinie

Udany start w Berlinie

2017-07-13 07:32:55

Bardzo dobrze w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Osób Niepełnosprawnych w pływaniu zaprezentował się Michał Golus (na zdjęciu drugi z prawej). Zawodnik Wodnika Radom w Berlinie stanął czterokrotnie.

Zawody zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Świata i miały rekordową obsadę. W obiektach Berliner Schwimm-und Sprunghalle rywalizowało ponad 600 zawodników z 51 państw i 6 kontynentów. Polskę reprezentowało 22 pływaków, w tym Michał Golus.

Radomianin wygrał w swojej klasie (S8) wyścigi na 50 i 100 metrów stylem motylkowym. Na pierwszym z dystansów triumfował z czasem (00:28,86). Świetnie zaprezentował się na dwukrotnie dłuższym. - Jak już zdążył nas przyzwyczaić, popłynął genialnie. W eliminacjach poprawił swój Rekord Polski czasem 1:05.44 natomiast w finale urwał jeszcze pół sekundy. Aktualny rekord Polski należący do Michała to 1:04.90!!! - podkreśla serwis radomskiego klubu. Michał Golus jest liderem światowych list w tym roku.

Zawodnika Wodnika okazała się również mocnym punktem rywalizacji drużynowej. Polska sztafeta 4x100m stylem zmiennym, z Michałem Golusem w składzie, zajęła trzecie miejsce ( 4:51.59). Na najniższym stopniu podium stanęła też w wyścigu 4x100m dowolnym (4:33,23). - Część polskiej kadry stanęła na podium po raz pierwszy. Adepci pływania mieli możliwość oswojenia z atmosferą imprez międzynarodowych. Występ w Berlinie była ostatnim sprawdzianem przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Meksyku - podkreśla paralympic.org.pl.

(fot:paralympic.org.pl)