Strona główna » Pływanie » Medal w sztafecie

Medal w sztafecie

2017-07-14 06:14:56

Podczas mistrzostw Polski juniorów (14 lat) w pływaniu sztafeta radomskiego Wodnika wywalczyła brązowy medal na dystansie 4x 100 m stylem dowolnym.

W Olsztynie sztafeta płynąć w składzie: Jakub Konwa, Błażej Węgliński, Maciej Klimek i Adam Pierzchała uzyskała czas 3:55.22. Blisko powiększenia medalowego dorobku reprezentanci Wodnika byli też w drużynowej rywalizacji na 4x200 m. Ostatecznie podopieczni Marcina Fokta zakończyli zmagania na piątym miejscu (8:39.35). Sztafeta 4x100 stylem zmiennym była natomiast siódma (4:30.60).

Indywidualnie najlepiej spisał się Błażej Węgliński. Radomianin na dystansie 50 m stylem dowolnym rywalizację zakończył na miejscu siódmym (26.26). Taką samą lokatę zajął w wyścigu tej samej specjalności, ale na 100 m (57.07). Wśród juniorek Natalia Zych była jedenasta (2:30.16) na 200 m motylkiem, a dwunasta na 50 m stylem grzbietowym (32.53).

W klasyfikacji klubowej Wodnik uplasował się na miejscu 25. Z kilkoma innymi ekipa zawodnicy radomskiego klubu uzbierali po 45 punktów.

(fot: MKS Wodnik Radom)