Strona główna » Piłka Nożna » Radomiak w czołówce

Radomiak w czołówce

2017-07-14 06:20:47


Radomiak w czołówce
PZPN opublikował coroczny "Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN. Sezon 2016/17".
 
 
Przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN dokument powstał na podstawie 2380 raportów / ankiet Delegatów Meczowych PZPN, Sędziów, Klubowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami (SLO). 

Jest to już czwarty raport publikowany w formie zestawień tabelarycznych i wykresów obejmujący swoją perspektywą cały sezon. Tym samym możemy odnaleźć w nim zmiany i tendencje, jakie zaszły w standardach organizacji meczów pomiędzy sezonami 2015/16 i 2016/17. W raporcie możemy pozyskać informacje na temat m.in.: frekwencji, oceny przygotowania kiosków gastronomicznych i sanitariatów, dostępności obiektów dla osób niepełnosprawnych, warunków pracy mediów, incydentów stadionowych oraz po raz pierwszy stanu boisk piłkarskich/muraw. 

W kontekście meczów Radomiaka z raportu między innymi dowiemy się o tym, że: 

- Stadion Miejski przy ul. Narutowicza 9 był najczęściej odwiedzanym stadionem w rozgrywkach II ligi (łącznie 46 841 widzów / średnia na mecz 2 755), drugi był obiekt Rakowa Częstochowa (łącznie 26 293 widzów / średnia na mecz 1 547) zaś trzeci w kolejności był stadion Odry Opole (łącznie 22 248 widzów / średnio na mecz 1 309). Warto dodać, że średnia frekwencja na meczach Radomiaka w II lidze była wyższa niż w 13 klubach I ligi. 

- Rekordy frekwencji na poszczególnych szczeblach rozgrywek odnotowano podczas meczów: Lech Poznań – Legia Warszawa (41 026 widzów), Górnik Zabrze – GKS Katowice (20 987 widzów), Radomiak Radom – Odra Opole (3 878 widzów). 

- Do najliczniejszych grup kibiców podróżujących za swoją drużyną (autoryzowanych) należały Lech Poznań (13 920 kibiców na wyjazdach), GKS Katowice (6 788 kibiców na wyjazdach) oraz Radomiak Radom (1 805 kibiców na wyjazdach). 

- Najlepiej ocenianymi spikerami na szczeblu rozgrywek II ligi byli ex aequo spikerzy klubów: GKS Bełchatów oraz Radomiak Radom. 

- W czołówce jeśli chodzi o ocenę pracy znalazł się też kierownika ds. bezpieczeństwa Radomiaka. 

- Bardzo dobrze została oceniona postawa stewardów oraz służb medycznych, a także organizacja punktów gastronomicznych, sanitariaty czy warunki pracy mediów. 

- W pierwszej czwórce znalazły się takie obszary jak: parkingi dla drużyn i oficjeli, przystosowanie stadionu dla kibiców niepełnosprawnych czy wyjścia bezpieczeństwa. 

- Skok z trzeciego na zaszczytne pierwsze miejsce w porównaniu z ubiegłosezonowym raportem zanotowała w kategorii polityka informacyjna nasza oficjalna strona klubowa. W Ekstraklasie przoduje w tym aspekcie Legia Warszawa, zaś w I lidze Podbeskidzie Bielsko-Biała. 

- Raport ma to do siebie, że nie tylko wystawia klubom laurki. Bardzo słabą ocenę po raz kolejny wystawiono organizacji wejścia na stadion dla kibiców. Plusem natomiast jest fakt, że znacznie poprawiła się ocena przygotowania boiska/murawy. 

W ogólnej ocenie organizacji meczów żaden z klubów II ligi nie uzyskał oceny 5.0 (w skali 1-6). Radomiak znalazł się w górnej połowie zestawienia, uzyskując czwórkę z plusem. 

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ CAŁY DOKUMENT - WYSTARCZY KLIKNĄĆ
 
 
 
(źródło: radomiak.pl)  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.32%
Siatkówka 26.12%
Koszykówka 16.47%
Zapasy 15.66%
Tenis Stołowy 13.43%

ALL SPORT


Facebook