Strona główna » Piłka Nożna » Awans Radomiaka

Awans Radomiaka

2017-07-15 20:08:24


Awans Radomiaka

W rozegranym w Świeciu meczu rundy wstępnej Pucharu Polski piłkarze Radomiaka pokonali tamtejszą Wdę.

 

Mecz lepiej rozpoczął Radomiak. W 17. minucie dogodną sytuację miał Simon Colina. Hiszpan przestrzelił jednak z pola karnego Wdy po dobrym podaniu od Karola Hodowanego. Tymczasem w 25. minucie Damian Jakubik znakomicie przedarł się w pole karny Wdy i wywalczył rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Rossi Leandro. Tuż przed przerwą Brazylijczyk powinien zdobyć drugiego gola po fenomenalnym rajdzie z piłką. Niestety snajper z najbliższej odległości nieczysto trafił w piłkę. W 48. minucie sędzia uznał, że Karol Hodowany popełnił przewinienie we własnym polu karnym i podyktował "11" dla Wdy. Na szczęście dla Radomiaka Karol Maliszewski fatalnie spudłował.

 

Nie był to ostatni rzut karny w tym spotkaniu. W 64. minucie sędzia podyktował trzeci i drugi dla gospodarzy. Tym razem Dawid Retlewski doprowadził do remisu. Decydująca akcja miała miejsce w 70. minucie. W pole karne przedostał się Kamil Cupriak, wyłożył piłkę na 11 metr, a tam Matthieu Bemba dołożył skutecznie nogę i Radomiak ponownie prowadził. Przed zakończeniem za niesportowe zachowanie czerwoną kartką ukarany został Maciej Świdzikowski. Wynik ustalił w Peter Mazan w 90. minucie. Wcześniej doskonałej sytuacji nie wykorzystał Kamil Cupriak. 

 

W następnej rundzie Pucharu Polski (1/32 finału) Radomiak podejmie pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz rozegrany zostanie 22 lipca (sobota) na stadionie przy Narutowicza.

 

Wda Świecie - Radomiak Radom 1:3 (0:1).

Bramki: Leandro 26 (karny), Bemba 70, Mazan 90 - Retlewski 64 

Wda: Murawski - Kocieniewski, Retlewski, Maliszewski, Kiełpiński, Wietrzykowski Damian, Wenerski, Szczukowski, Witucki, Wietrzykowski Dawid, Siekirka 

Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Hodowany, Agu, Bemba, Colina (60. Mazan), Brągiel (84. Filipowicz), Leandro (63. Stanisławski), Cupriak 

 

(źródło: radomiak.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.32%
Siatkówka 26.12%
Koszykówka 16.47%
Zapasy 15.66%
Tenis Stołowy 13.43%

ALL SPORT


Facebook