Strona główna » Sporty Lotnicze » Srebro w mikrolotach

Srebro w mikrolotach

2017-07-24 14:24:16


Srebro w mikrolotach

Załoga Aeroklubu Radomskiego (pilot Konrad Ziębakowski i nawigatorka Katarzyna Martyniak) zdobyła srebrny medal podczas XXIX Mikrolotowych Mistrzostwach Polski – Mikroloty Klasyczne.


Na lądowisku w Powodowie wyłoniono mistrzów Polski w trzech klasach. Konrad Ziębakowski i Katarzyna Martyniak na podium stanęli w klasie WL-2 (motolotnie dwuosobowe). Reprezentanci Aeroklubu Radomskiego na swoim koncie zgromadzili 3009 punktów. Zwyciężyli Dariusz Grzywacz i Paweł Maliszewski (4525).


Zawodnicy konkurowali ze sobą w dwóch konkurencjach nawigacyjnych, jednej ekonomicznej oraz czterech konkurencjach lądowań precyzyjnych, w których zadaniem zawodników było wylądowanie w wyznaczonej na lotnisku strefie, zwanej „deckiem”, w sektorach punktowanych.

 

- W konkurencjach nawigacyjnych załogi, lecąc po określonej trasie, musiały wykazać się dokładnością nawigacji, utrzymując precyzyjnie czasy na elementach trasy, odnaleźć na ziemi obiekty przedstawione na zdjęciach, otrzymanych podczas odprawy przedlotowej. Z kolei konkurencja ekonomiczna wymagała od zawodników wykonania jak najdłuższego lotu z ograniczoną ilością paliwa - informuje aeroklub.radom.pl.

 

W Powodowie medale rozdano w sumie w trzech klasach. W  klasie AL-1 (samoloty jednoosobowe) nie wyłoniono mistrzów Polski z powodu niewystarczającej ilości załóg. Zawody były swoistym treningiem zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy na Węgrzech. W zaplanowanych konkurencjach wystartowało 17 zawodników (pilotów i nawigatorów), tworzących 11 załóg.

 

(fot: aeroklub-polski.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook