Strona główna » Siatkówka » Podium na Podlasiu

Podium na Podlasiu

2017-08-01 05:33:16


Podium na Podlasiu

Tegoroczny cykl turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski w siatkówce plażowej dobiegł końca.

 

Ostatni turniej kwalifikacyjny rozegrano w Białymstoku. -Temperatura dochodząca do 30 stopni Celsjusza, pełne trybuny i widowiska na najwyższym poziomie - tak w skrócie można określić to, co działo się podczas finałowego dnia zmagań w Białymstoku - relacjonuje serwis plazaopen.pl.


Zmagania w stolicy województwa podlaskiego przyciągnęły zawodników zajmujących czołowe miejsca w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  W gonie tym kolejny raz w czołówce zakończył występ Bartek Malec, zawodnik Czarnych Radom. Tak jak w dwóch poprzednich turniejach i tym razem jego partnerem był Michał Kądzioła, wielokrotny reprezentant Polski.

 

W meczu o trzecie miejsce siatkarze pokonali 2:0 (21:18, 24:22) Piotra Łukasika i Marcina Ociepskiego, liderów rankingu PZPS. Niestety w półfinale ulegli duetowi Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak 0:2 (13:21, 28:21). Zwycięstwo w turnieju odnieśli Bartłomiej Dzikowicz z Adamem Parcejem. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowany został Bartłomiej Kiernoz. Siatkarz Czarnych w Białymstoku wystąpił wspólnie z Jakubem Zdybkiem.

 

Siatkarze i siatkarki plażowe w turniejach Plaża Open rywalizowali przez pięć tygodni. Turnieje odbyły się kolejno w Gdańsku, Zamościu, Łodzi, Rybniku i finałowy w Białymstoku. Teraz przed nimi jeszcze finał mistrzostw Polski, który odbędzie się w Mysłowicach od 11 do 13 sierpnia.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook