Strona główna » Zapasy » Dziewiąty na świecie

Dziewiąty na świecie

2017-08-07 05:51:28


Dziewiąty na świecie

W zakończonych w Tampere mistrzostwach świata juniorów w zapaśnik Dominik Dudziński wywalczył dziewiąte miejsce.


Zawodnik Olimpijczyka wystąpił w wadze 50 kg stylu klasycznego. W pierwszej walce radomianin pokonał Mykolę Stepaniuka. Zwycięstwo nad przedstawicielem Ukrainy zagwarantowało Dominikowi Dudzińskiemu w ćwierćfinale.


Kolejny rywale okazali się już mocniejsi. W pojedynku o półfinał przeciwnikiem zapaśnika Olimpijczyka był Cevion Jordan Severado. Jak się okazało świetna dyspozycja reprezentanta USA nie byłą dziełem przypadku. Sięgnął on później po tytuł wicemistrzowski (złoty medal zdobył Poya Soulat Dad Marz z Iranu).


Dominik Dudziński walczył jeszcze w repasażach. Pomyślne ich przebrnięcie dawało prawo walki nawet o brązowy medal. Niestety w pierwszym pojedynku radomianin uznać musiał wyższość zapaśnika z Izraela. Maksym Vysotskyi nie miał jednak łatwego zadania. Zapaśnik Olimpijczyka stoczył bardzo wyrównaną walkę.

 

W turnieju juniorek brązowy medal w Tampere wywalczyła Aleksandra Wólczyńska. Wychowanka Olimpijczyka, obecnie reprezentująca barwy klubu z Kraśnika, na podium stanęła w wadze 63 kg.  
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook