Strona główna » Lekkoatletyka » Wyzwanie biegaczy

Wyzwanie biegaczy

2017-08-07 16:32:27


Wyzwanie biegaczy

Kilka dni pozostało do startu 6.Diecezjalnej Pielgrzymki Biegowej Radom – Częstochowa. W tym roku weźmie w niej udział 40 osób.

 

W tej grupie znajduje się wielu weteranów pielgrzymek biegowych oraz kilkoro debiutantów. Jest wśród nich 9 pań i najstarsi uczestnicy: 68 latkowie – Tadeusz Tymirski i kierownik pielgrzymki Tadeusz Kraska. Trasa i sposób organizacji pozostają bez zmian. - Biegniemy w systemie 15 minutowych zmian sztafetowych oraz odcinkami biegu wspólnego. Biegniemy do Jasnogórskiej Pani, każdy ze swoimi intencjami, podziękowaniami, prośbami. Podczas tych szczególnych biegowych rekolekcji towarzyszą nam modlitwa, śpiew, oraz tegoroczne hasło „Idźcie i głoście” - podkreśla Tadeusz Kraska.

 

Pierwsze dwa dni to intensywny bieg, podczas których pokonanych zostanie blisko 200 kilometrów trasy. - Jest to niełatwe wyzwanie. Największym problemem nie jest wbrew pozorom pokonywanie odcinków biegowych, lecz zakwaszenie organizmu wynikające z braku możliwości właściwej regeneracji w czasie przerw między sztafetowymi zmianami. Trzeciego dnia pokonujemy biegiem około 22 kilometrów. Uczestniczymy w mszy Św. w Mstowie, a stamtąd, już pieszo wspólnie z pieszą pielgrzymką diecezjalną wyruszamy do Częstochowy - informuje Tadeusz Kraska.

 

Pielgrzymi na trasę wyruszą  11 sierpnia. - W tym roku opiekę duchową pielgrzymki sprawował będzie ksiądz Piotr Popis, pełniący posługę misyjną w Zambii, pomysłodawca i współorganizator pierwszych pielgrzymek biegowych. Pielgrzymkę rozpoczynamy o g. 8.00 mszą świętą w Wyższym Seminarium Duchownym. Skąd o godzinie 9.00 ruszamy wspólnym biegiem całej grupy na pątniczy szlak. W Kowali krótka odprawa, pożegnanie z towarzyszącymi nam rodzinami, przyjaciółmi i asystą - mówi Tadeusz Kraska.

 

Uczestnicy pielgrzymki jak co roku zapraszają wszystkich chętnych do biegowej asysty na 9 kilometrowej trasie WSD w Radomiu ( ul.Młyńska) – Kowala. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, kierownikiem pielgrzymki – Tadeusz Kraska, kierownikiem trasy – Piotr Grabowski. Tradycyjnie do dyspozycji biegaczy firma MiR Prasek oddaje 3 mikrobusy marki Peugeot. Patronem honorowym 6.Diecezjalnej Pielgrzymki Biegowej jest ks. biskup Henryk Tomasik. Patronat medialny sprawuje RadioPlus i redakcja Gościa Niedzielnego. 

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook