Strona główna » Siatkówka » Cerrad Czarni zaczęli

Cerrad Czarni zaczęli

2017-08-08 07:54:25


Cerrad Czarni zaczęli

Cerrad Czarni Radom w poniedziałek zainaugurowali swoje przygotowania do sezonu. Pierwszy mecz ligowy drużyna Roberta Prygla rozegra pod koniec września.

 

Przez najbliższe siedem tygodni siatkarze Cerrad Czarnych Radom będą przygotowywać się pod okiem sztabu szkoleniowego. – Będziemy trenować dwa razy dziennie w różnym wymiarze czasowym. Treningi będą zadaniowe. Czy to drużyna czy to poszczególni gracze będą musieli wykonać określone zadanie w określonej jakości i od tego będzie uzależniona długość treningów – powiedział na spotkaniu z mediami podczas otwartego treningu trener Robert Prygiel.

 

Poranne treningi będą odbywać się na siłowni i na hali, zaś popołudniowe zajęcia będą jedynie poświęcone technice indywidualnej graczy. Na starcie przygotowań zabrakło kilku graczy – Kamil Droszyński w sobotę skończył etap przygotowań do Mistrzostw Świata i dojedzie do nas w środę. Kuba Zwiech jeszcze przez około tydzień będzie przebywał na zgrupowaniu. Jeśli uda mu się przebić do dwunastki, która wyjedzie na Mistrzostwa to dołączy do nas na początku września. Podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o Dejana Vincicia, który skończy Mistrzostwa Europy. W przypadku Dustina Wattena to czekamy na decyzję federacji Stanów Zjednoczonych odnośnie jego powołania do kadry na Mistrzostwa Panamerykańskie. Najpewniej przyjedzie niedługo, ale na dzień dzisiejszy trudno jest to w stu procentach założyć. – opisuje trener Prygiel.

 

Kapitanem w nadchodzącym sezonie będzie Wojciech Żaliński – Jestem bardzo zadowolony, że po raz drugi z rzędu trener powierzył mi tę zaszczytną funkcję. Myślę, że w tamtym sezonie się sprawdziłem i że mam już jakieś doświadczenie. Mam nadzieję, że  w tym roku z lepszym rezultatem – powiedział nowy-stary kapitan Cerrad Czarnych.

 

Przed siatkarzami z Radomia teraz czas ciężkich treningów. – Pierwsze cztery tygodnie to czas, który osobiście ja nie za bardzo lubię, bo to czas bardzo ciężkiej i wytężonej pracy, ale wiemy, że to najważniejszy okres sezonu, bo potem to już się tylko spija śmietankę z tej ciężkiej pracy, którą wykonamy – powiedział Wojciech Żaliński.

 

Trener Robert Prygiel potwierdził, że plan sparingów nie uległ zmianie co oznacza, że już niebawem drużyna Cerrad Czarnych będzie rywalizować z reprezentacją Algierii.

 

PJ
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook