Strona główna » Piłka Nożna » Rusza ... urocza liga

Rusza ... urocza liga

2017-08-11 08:31:20


Rusza ... urocza liga

Rusza kolejny sezon Campeon.pl Ligi Okręgowej. - Będzie to uroczy sezon w najfajniejszej "okręgówce" w całej Polski. Dziś tylko przypominamy, że u nas gra i pracuje coraz więcej ludzi, którzy niegdyś zasmakowali reprezentacji Polski i gry na najwyższym szczeblu - przypomina przy tej okazji rozpn.pl.

 

Każdy z nich chciałby pracować w wyższych ligach, ale nie dla każdego jest miejsce - podkreśla rozpn.pl. - Czasem decydują układy, znajomości, czasem trochę szczęścia. - Ja kocham piłkę nożną i ciężko byłoby odnaleźć się gdzie indziej - tłumaczył nam jakiś czas temu Tomasz Dziubiński, trener Jodły Jedlnia Letnisko. To były piłkarz Wisły Kraków, pierwszy Polak w Lidze Mistrzów w barwach FC Brugge. Trzykrotny reprezentant kraju.  


W Mazowszu Grójec od kilku miesięcy pracuje w roli trenera były reprezentant Polski, Tomasz Sokołowski. Ponad 300 spotkań w ekstraklasie, przede wszystkim w Legii  Warszawa i Stomilu Olsztyn. Patryk Wolski przebojem wdarł się do pierwszej kadry Lecha Poznań, ale po kilku występach stracił miejsce w składzie. Kariery nie zrobił, a ma dopiero 24 lata. Probówał w roli trenera Centrum Radom, a jesienią grać będzie w Zamłyniu Radom. Ma już inne priorytety życiowe. Jego trenerem w Zamłyniu jest Robert Rogala, wychowanek Radomiaka, który zaliczył sześć ekstraklasowych występów w Wiśle Kraków. Zapewne gdyby nie kontuzja, dłużej utrzymałby się na najwyższym szczeblu. W ubiegłym sezonie w barwach Zawiszy Sienno pojawił się Rafał Lasocki. Mimo swoich 42 lat pokazał, że na poziomie ligi okręgowej jest mocnym punktem. Na swoim koncie ma cztery występy w reprezentacji Polski, blisko 120 spotkań w polskiej ekstraklasie w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Lecha Poznań i Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Kolejnym byłym piłkarzem, a obecnie trenerem , z ekstraklasową przeszłością    w naszej „okręgówce” jest Paweł Potent. Do niedawna prowadził Klub Sportowy Warka, ale przed kilkoma dniami został szkoleniowcem rezerw Radomiaka II. Niegdyś najlepsza lewa noga regionu radomskiego. Zaliczył ponad 40 spotkań w Stali Stalowa Wola i Rakowie Częstochowa, gdy te zespoły grały w ekstraklasie. Do Powiślanki Lipsko, swojego macierzystego klubu wrócił niedawno Jakub Cieciura. W trakcie swojej kariery najbardziej związany był z Radomiakiem, ale trzeba przypomnieć, że on także zaliczył ekstraklasowy epizod. W sezonie 2005/06 zaliczył cztery występy w barwach GKS Bełchatów.  W tym sezonie na tym szczeblu grać będzie 18 zespołów.

 

Zestaw par 1 kolejki:

Campeon.pl liga okręgowa.

Skaryszewianka - Zawisza Sienno, sobota 10,

Iłżanka Kazanów - Szydłowianka, sobota 11,

Legion Głowaczów - Warka, sobota 11,

Centrum Radom - Powiślanka Lipsko, sobota 13, boisko MOSiR przy ulicy Narutowicza 9, 

Pilica Nowe Miasto - Mazowsze Grójec, sobota 17,

Zwolenianka Zwoleń - Jodła Jedlnia, sobota 17,

Gracja Tczów - Proch Pionki, niedziela 14,

Mogielanka Mogielnica - Zamłynie Radom, niedziela 15.

Radomiak II - Orzeł (mecz przełożony na 16 sierpnia na 17.00 i rozegrany zostanie w Wierzbicy).

 

(źrodło: rozpn.pl)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook