Strona główna » Piłka Nożna » Sezon z nadziejami

Sezon z nadziejami

2017-08-11 16:35:39


Sezon z nadziejami

Z ogromnymi nadziejami i z niecierpliwością na inaugurację IV ligi oczekują kibice Broni. Drużyna z Radomia w sobotę na stadionie przy ul. Narutowicza zmierzy się z Wilgą Garwolin.


Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma, ale na Plantach nikt nie ma wątpliwości, że zobaczymy kawał dobrego futbolu, a drużyna zgarnie komplet punktów. - Niespełna półtora miesiąca pracy miał Artur Kupiec, po tym jak 1 lipca przejął zespół. W sumie do zespołu Broni latem doszło siedmiu nowym zawodników. Trzon z poprzedniego sezonu został zachowany więc, przynajmniej "na papierze" można przypuszczać, że Broń dysponuje mocniejszą kadrą - podkreśla bronradom.pl.

 

Podczas oficjalnej sesji zdjęciowej trener Artur Kupiec przyznał, siłą jego zespołu będzie szeroka i wyrównana kadra. - I patrząc na letnie sparingi nie sposób się nie zgodzić. Każdy z wchodzących na boisko zawodników wnosił do gry wiele dobrego. Chyba każdy z trenerów w IV lidze chciałby mieć taki ból głowy jak Artur Kupiec, który ma 20 gotowych do gry zawodników, z których większość grała w wyższych ligach. W pewnym sensie nie zazdrościmy trenerowi. Do meczu może powołać "osiemnastkę", siedmiu zasiądzie na ławce rezerwowych. Pierwszy lepszy przykład: Kula, czy Młodziński? Nie podejmiemy się wyboru, ale wiemy, że na pozycji bramkarza i kilku innych szkoleniowiec ma dylemat. Cieszy natomiast fakt, że każdy z piłkarzy wie, że dostanie swoją szansę. Liga jest długa, a dojdą jeszcze mecze Pucharu Polski - przypomina w przedsezonowej zapowiedzi portal czwartoligowca z Radomia. W ligowym debiucie Broń zmierzy się z Wilgą Garwolin. Jak pisze portal wirtualnygarwolin.pl zespół trenera Sergiusza Wiechowskiego latem borykał się z problemami kadrowymi. Część zawodników opuszczała treningi. Wyniki sparingów też były różne. Faworytem jest Broń, ale trener Kupiec zawsze powtarza, że nikogo nie wolno lekceważyć. - Wilga to bardzo niewygodny i nieprzyjemny rywal i nie będzie nam łatwo. Goście przyjadą i będą chcieli sprawić tutaj niespodziankę - zapewnia szkoleniowiec.

 

Jesienią poprzedniego sezonu w Garwolinie Broń wygrała 5:2. Wiosną również górą był zespół z Radomia zwyciężając 3:0. Początek sobotniej konfrontacji na stadionie przy ul. Narutowicza - godz. 17.00. Bilety na mecze w rundzie jesiennej czwartoligowca kosztują 5 zł. Kobiety i dzieci do lat 12 wchodzą za darmo, ale muszą zgłosić się do kasy z numerem pesel po tak zwany bilet zerowy. Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka dla kibica radomskiego klubu, Sylwestra Rdzanka. Jego rodzina, ciężko chora żona, potrzebuje pomocy. Akcję poprzedza aukcja koszulki i piłki z podpisami zawodników na społecznościowym profilu. 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.35%
Siatkówka 26.13%
Koszykówka 16.48%
Zapasy 15.61%
Tenis Stołowy 13.42%

ALL SPORT


Facebook