Strona główna » Piłka Nożna » Historyczne punkty

Historyczne punkty

2017-08-12 14:37:25

Sukcesem zakończył się pierwszy wyjazdowy występ Sportowej Czwórki Wosztyl.eu w Extralidze. Piłkarki z Radomia wygrały w Żywcu z tamtejszym Mitechem.

Przed meczem remis w ekipie z Radomia każdy wziąłby w ciemno, ale po ostatnim gwizdku wszyscy byli bardzo zadowoleni. Naszą drużynę dopingowała około 20 osobowa grupa kibiców z Radomia, którzy przyjechali do Żywca - relacjonował serwis luksiary.futbolowo.pl.

Początek sobotniej konfrontacji był wyrównany, ale to "Luksiary" otworzyły wynik. - Po rozegraniu rzutu wolnego z 40 metra, piłka dostała "kozła" przed bramkarką Mitechu, odbiła się od słupka, dopadła do niej Iza Tracz i bez problemu trafiła do siatki - opisał okoliczności zdobycia pierwszej bramki serwis klubu. Przed przerwą zespół z Radomia miał trochę szczęścia. Podopieczne Wojciecha Pawłowskiego zostały zepchnięty do defensywy. W 44 minucie Czwórkę od utraty bramki uratowała poprzeczka. Również drugą połowę lepiej rozpoczął Mitech. W 51 min. piłka ponownie trafiła w poprzeczkę Czwórki.

Tymczasem w 67 min. Paulina Sobczak dopadła do piłki na 17 metrze. Uderzyła trochę niespodziewanie, bramkarka Mitechu puściła piłkę i radomianki objęły prowadzenie 2:0. Wynik ustaliła w 85 minucie Katarzyna Wnuk. Strzelona bramka dodała „skrzydeł” ekipie z Żywca. W doliczonym czasie gry piłka odbiła się od spojenia słupka i poprzeczki. Ale po jednej z kontr Czwórka mogła dobić przeciwnika. Po rzucie wolnym swoją szansę miała Katarzyna Chrzanowska z rzutu wolnego.

- Było trochę szczęścia, ale była też wielka determinacja z naszej strony. Dziewczyny zostawiły tu kawał zdrowia i taka jest nagroda za ambicję i wysiłek. Zawodniczki przekonały się, że można wygrywać w tej Ekstralidze, że potrafią grać i mogą sprawiać niespodzianki - cieszył się trener Wojciech Pawłowski. - Patrząc na przebieg konfrontacji w obu jej połowach aż dziw bierze, że zakończyła się ona wynikiem korzystnym dla ekipy z Radomia. Gospodynie od początku przeważały wyraźnie, stwarzając sobie przez 90. minut multum okazji. Skuteczność pod bramką Sportowej Czwórki była jednak rażąco kiepska - podkreślił natomiast serwis tsmitceh.pl.

Sobotnie spotkanie było dość nerwowe. - Sędzia szastała kartami na lewo i prawo. W sumie pokazała aż osiem żółtych kartek zawodniczkom z Radomia. Niektóre kartki przynajmniej naszym zdaniem zbyt pochopnie - podsumował serwis luksiary.futbolowo.pl.

Mitech Żywiec - Czwórka Wosztyl.eu Radom 1:2 (0:1).

Bramki: Wnuk 89 - Tracz 29, Sobczak 67

Mitech: Komosa - Zegan (85. Rosak), Zasada, Rżany, Gruszka (72. Łagowska), Gębka, Chrzanowska (68. Matyja), Droździk, Wnuk, Sobota (60. Biegun), Wiśniewska

Czwórka: Snopczyńska - Rosińska, Chrzanowska, Zielińska, Stasikowska, Sobczak (88. M. Okrój), Wąsik (55. Smagur, 75. Gołębiowska), Mućka (70. Kołek), Stefańska, Tracz, Wiaderna (85. Golian).

(fot: luksiary.futbolowo.pl)