Strona główna » Siatkówka » Podium na plaży

Podium na plaży

2017-08-13 16:03:33

Kacper Kujawiak trzeci raz z rzędu wywalczył tytuł wicemistrza Polski w siatkówce plażowej. Na podium w Mysłowicach stanął tej Michał Bryl, kolejny z zawodników RCS Czarni Radom.

W zakończonym w niedzielę turnieju finałowym siatkarz Czarnych - tak samo jak w reprezentacji Polski - grał w parze z Mariuszem Prudlem (Volley Rybnik). Zawodnicy w meczu o pierwsze miejsce ulegli duetowi Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) 0:2 (19:21, 19:21). Brązowy medal wywalczyła para Michał Bryl (RCS Czarni Radom), Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź).

Dobrze w Mysłowicach spisali się też pozostali reprezentanci Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Bartek Malec (Michał Kądzioła) i Bartłomiej Kiernoz (Jakub Zdybek) sklasyfikowani zostali na miejscach 7-8. W trzydniowych zawodach zorganizowanych na kąpielisku "Słupna" wystartowały 24 pary.

Wyniki:

półfinały

Kujawiak (RCS Czarni Radom), Prudel (TS Volley Rybnik) – Rudol (MKS Zryw-Volley Iława), Szałankiewicz (Stakolo Staszów) 2:1 (15:21, 21:17, 29:27)
Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza), Łosiak (Jastrzębie Borynia) – Bryl (RCS Czarni Radom) , Fijałek (UKS SMS Łódź) 2:0 (21:19, 21:19)

o trzecie miejsce

Bryl (RCS Czarni Radom , Fijałek (UKS SMS Łódź) - Rudol (MKS Zryw-Volley Iława), Szałankiewicz (Stakolo Staszów) 2:1 (19:21, 21:14, 15:6)

finał

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza), Łosiak (Jastrzębie Borynia) - Kujawiak (RCS Czarni Radom), Prudel (TS Volley Rybnik) 2:0 (21:19, 21:19)

(fot: fivb.org)