Strona główna » Główne » Z żałobnej kroniki

Z żałobnej kroniki

2017-08-17 12:52:46


Z żałobnej kroniki

Zmarł Bogusław Kaczmarek, długoletni trener sekcji piłki nożnej WKS Czarni Radom. Miał 82 lata.


Bogusław Kaczmarek pochodził z Pabianic. W tym mieście stawiał pierwsze kroki na piłkarskich boiskach. Gdy na początku lat 60-tych ubiegłego wieku przybył do Radomia całe sportowe życie związał już z Czarnymi. Jako zawodnik, a później trener w piłkarskiej sekcji WKS-u pracował przez prawie 30 lat. Prowadził zajęcia z juniorami, drużyną rezerw, w końcu od 1964 roku – z krótkimi przerwami – do momentu rozwiązania sekcji (przełom lat 80 i 90-tych) odpowiadał za wyniki drużyny seniorów.


Jako zawodowy żołnierz był człowiekiem instytucją, stałą postacią na nieistniejącym już - stadionie przy ul. Struga, który znajdował się w miejscu Galerii Słonecznej. Wielu zawodników pozostałych radomskich klubów mogło kontynuować karierę piłkarską podczas obowiązkowej służby wojskowej właśnie pod jego okiem. Najlepszym tego przykładem byli: Ryszard Mrozek, Andrzej Czaplicki czy Roman Bilski. Spod ręki Bogusława Kaczmarka „wyszło” też kilku zawodników, którzy później reprezentowali barwy m.in. Radomiaka na drugoligowych boiskach: Jan Różalski, Marian Kupidura, Jan Grzyb czy Leszek Żelazowski.


Bogusław Kaczmarek był człowiekiem, który cieszył się ogromnym poważaniem nawet po przejściu na emeryturę. Zapracował na to swoją pracą. A słynął z oryginalnych metod treningowych. Jego byli podopieczni często wspominali historię, która najlepiej charakteryzuje jego podejście do zawodników. Bywało, że oddalał się z boisk i z pobliskiej kawiarni NOT obserwował jak podopieczni wykonują wydane wcześniej polecenia. Piłkarze nie mogli później nadziwić się, skąd wiedział, że nie wszyscy przykładali się do zajęć podczas jego nieobecności.

 

Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłego trenera odprawione zostanie 18 sierpnia o godz. 11:00 w Kościele Garnizonowym. Uroczystości pogrzebowe odbędą na Cmentarzu Komunalnym na Firleju.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.51%
Zapasy 15.59%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook