Strona główna » Piłka Ręczna » Solidnie pograli

Solidnie pograli

2017-08-21 05:33:13


Solidnie pograli

Przygotowujący się do pierwszoligowego sezonu zespół piłkarzy ręcznych Uniwersytetu za sobą ma pierwszy sprawdzian. Zawodnicy z Radomia w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa KSSPR Końskie zajęli czwarte miejsce.


W dwudniowych zawodach, których organizatorem był KSSPR Końskie wystąpi pięć zespołów. Obok gospodarzy: KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, Politechnika Anilana Łódź, AZS-AWF Biała Podlaska i Uniwersytet Radom. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”, 2x25 minut. 

 

Podopieczni Mariusza Greli na swoim koncie zapisali jedno zwycięstwo. Po turnieju tak szkoleniowiec jak i zawodnicy podkreślali, że wyniki poszczególnych potyczek nie były najważniejsze. Po serii bardzo ciężkich treningów, szczypiorniści z Radomia pierwszy raz mieli możliwość sprawdzenia się na parkiecie i solidnie pograć.

 

Uniwersytet wystąpił w składzie (w nawiasie ilość zdobytych bramek): Krzysztof Markowski, Paweł Socha 4, Paweł Kowalczyk 11, Adrian Gruszczyński 5, Mateusz Wiak 7,Grzegorz Mroczek 9, Mateusz Jurgilewicz 10, Mikołaj Baran, Łukasz Sulima, Piotr Pawelec 4, Piotr Pezda 15, Radosław Pomiankiewicz 9, Marek Kubajka 9, Sebastian Włoskiewicz 6, Rafał Banaczek 4, Marcin Hernik. Trener Mariusz Grela. 

 

W turnieju zwyciężył zespół z Białej Podlaskiej, który w decydującej rozgrywce pokonał gospodarzy. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawodnicy z Białej Podlaskiej nie tylko wygrali wszystkie spotkania, ale zdobyli najwięcej bramek, tracąc przy tym ich najmniej. Najlepszym strzelcem został konecczanin Patryk Mastalerz, zdobywca 23 bramek. Najlepszym zawodnikiem Denis Vołyncev z Białej Podlaskiej, natomiast najlepszym bramkarzem konecczanin Patryk Wnuk.

 

Wszystkie drużyny występujące w koneckim turnieju w nadchodzącym sezonie zmierzą się ze sobą w I lidze.

 

Wyniki:

 Uniwersytet Radom – AZS-AWF Biała Podlaska 24:25 (15:12)

KSSPR Końskie – Uniwersytet Radom 28:25 (14:13)

Politechnika Anilana Łódź – Uniwersytet Radom 21:22 (8:12)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – Uniwersytet Radom 27:22 (17:9)
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.51%
Zapasy 15.59%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook