Strona główna » Lekkoatletyka » Maraton Trzeźwości

Maraton Trzeźwości

2017-09-01 06:13:25


Maraton Trzeźwości

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, kolejna edycja Radomskiego Maratonu Trzeźwości również odbędzie się w Kozłowie.

 

Biegacze do rywalizacji staną już 3 września. - Impreza ta jest najstarszą radomską cykliczną imprezą biegową. Po pierwszych dziesięciu edycjach organizowanych na zalewem Borki w tym roku po raz drugi spotykamy się w Kozłowie. Tamtejsza Publiczna Szkoła Podstawowa stanowi bazę imprezy - podkreśla Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. Program biegów jest identyczny jak w ubiegłym roku.

 

- Mamy do wyboru 3 dystanse – 10km, półmaraton i maraton. Start wszystkich biegów - 3 września o g.11.00. Poza drobnymi korektami na 5 i 13 kilometrze trasa półmaratonu i maratonu nie uległa zmianie. Zmieniliśmy natomiast trasę biegu na dystansie 10km. Pierwsze 5km, dokładnie 4,67km biegniemy trasą maratonu, następnie mamy nawrót i wracamy drogą królewską do figurki (figurka jest w odl.1km od parkingu w Kozłowie) przy której skręcamy w lewo i biegniemy prosto do mety w Kozłowie. W miejscu nawrotu usytuowany będzie punkt odżywczy, który dotychczas był na leśnym parkingu - zdradza Tadeusz Kraska.

 

Trasy w Puszczy Kozienickiej cieszą się rosnącym powodzeniem pasjonatów aktywnego wypoczynku – biegaczy, rowerzystów, „kijkarzy”. - Obserwując natomiast tegoroczne zgłoszenia spodziewamy się mniejszej frekwencji. Warto jednak zauważyć, że na liście startowej widnieją nazwiska wielu doświadczonych biegaczy mających za sobą mnóstwo ciężkich i prestiżowych startów. Kilku z nich startowało przed jedenastu laty w pierwszej edycji Radomskiego Maratonu Trzeźwości - podkreśla Tadeusz Kraska. - Na liście startowej widzimy również zawodników, którzy już zwyciężali w naszej imprezie. To np. Karolina Waśniwska, radomianka 4 zawodniczka tegorocznych MP w maratonie, czy Rafał Czarnecki, zwycięzca wielu krajowych maratonów, rekordzista trasy nad zalewem. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania - zachęca Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.34%
Siatkówka 26.21%
Koszykówka 16.51%
Zapasy 15.59%
Tenis Stołowy 13.36%

ALL SPORT


Facebook