Strona główna » Lekkoatletyka » W kameralnej atmosferze

W kameralnej atmosferze

2017-09-06 14:09:11

Bardzo dobre warunki pogodowe panowały podczas Radomskiego Maratonu Trzeźwości, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Kozłowie.

Wcześniejsze prognozy nie były zbyt optymistyczne, co mogło mieć wpływ na tegoroczną frekwencję zawodów. Ostatecznie łącznie wszystkie rozegrane biegi ukończyło 212 zawodników. Na pokonanie pełnego dystansu maratońskiego zdecydowało się 56 osób. Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Czarnecki (02:56:01) z Bliżyna. Drugi linię mety minął Karol Grabda (02:56:06 ) z Mirowa reprezentujący „Biegiem Radom!”, Trzeci natomiast Romuald Prószyński (02:58:10 ) z Puław. Wśród pań triumfowała Karolina Waśniewska (03:28:53) z „Biegiem Radom!”. Kolejne miejsca zajęły: Agnieszka Brogowicz-Stępniewska (04:07:56) z Grójca i Natalia Piasek (04:19:02) z Pakosława.

W półmaratonie najszybsi byli Paweł Wójcik (01:22:31) z Brzeszczy i Lidia Czarnecka (01:36:50) z Bliżyna. Na dystansie 10km bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Dębski (00:34:54) z RTL ZTE Radom, a wśród pań radomianka Katarzyna Klepacz (00:42:05). Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych medali dla wszystkich którzy dobiegli do mety, najlepsi oprócz pucharów, otrzymali nagrody finansowe.

Jednym z uczestników imprezy był Roman Asayewich, głuchoniemy zawodnik z Białorusi, który ukończył swój 700-tny maraton! Najstarszym biegaczem okazał się natomiast 73–letni Krzysztof Kicek, który ukończył półmaraton na 55 miejscu w stawce 70 zawodników. - Pan Krzysztof jest jednym z kilku Polaków, którzy pokonali wszystkie 38 maratonów warszawskich, a za niespełna 3 tygodnie pobiegnie w tym kultowym maratonie po raz 39! - podkreśla Tadeusz Kraska, prezes „Biegiem Radom!”.

Dzięki gościnności dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie, mieszkańców okolicznych wiosek (Kozłowa, Dąbrowy Kozłowskiej i Stoków) oraz gospodarzy gminy Jastrzębia impreza cieszyła się doskonałą kameralną atmosferą. W zgodnej opinii uczestników warto kontynuować organizację biegowych imprez w pięknym otoczeniu lasów Puszczy Kozienickiej.

- Dziękujemy zawodnikom za stworzoną atmosferę, władzom gminy Jastrzębia za pomoc i patronat, dyrekcji PSP za wspaniałą gościnność, a Nadleśnictwu Radom za umożliwienie organizacji zawodów. Specjalne podziękowania należą się naszym wolontariuszom - druhom z OSP Goryń, uczniom PSP w Kozłowie, harcerzom z VII Jedleńskiego Szczepu Harcerskiego z Jedlni Letniska, wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu z Jedlni Letniska, wolontariuszom „Arki”, wspaniałym masażystkom i wielu, wielu innym bez których te zawody nie mogłyby się odbyć. Do zobaczenia za rok na XIII Radomskim Maratonie Trzeźwości! - kończy Tadeusz Kraska, prezes SBR!