Strona główna » Boks » Mistrzyni Śląska

Mistrzyni Śląska

2017-09-09 11:47:40

Kolejny udany występ na swoim koncie zapisała Natalia Marczykowska. Zawodniczka klubu Boxing Radom triumfowała w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w boksie.

Turniej w Gliwicach miał mocną obsadę. W ringu pojawia się wiele znakomitości pięściarstwa na czele m.in. z brązową medalistką olimpijską z Rio de Janeiro, pogromczynią sławnej Katie Taylor, Mirą Potkonen.

Do rywalizacji stanęło w sumie 215 zawodniczek z Polski i 18 krajów w trzech kategoriach wiekowych - kadetki, juniorki i seniorki. Natalia Marczykowska walczyła w najmłodszej kategorii w wadze 75 kg

W finale decyzją sędziów 4:1 radomianka pokonała Gabriellę Petrovic z Węgier. Identycznym rozstrzygnięciem zakończył się pojedynek półfinałowy z Georgie O.Connor (Anglia). Tymczasem w ćwierćfinale Natalia Marczykowska zwyciężyła Natalię Gajewską jednogłośnie na punkty.