Strona główna » Piłka Ręczna » Udana inauguracja

Udana inauguracja

2017-09-10 10:47:32

Pierwsze mecz i pierwsze zwycięstwo w I lidze! Piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom pokonali w Wieluniu tamtejszy MKS

Mamy to - cieszyli się radomianie. - Bardzo zimny prysznic na początek sezonu. Punkty niestety jadą do Radomia - podsumowali inauguracyjny mecz nowego sezonu natomiast gospodarze. Podopieczni trenera Mariusza Greli od początku kontrolowali przebieg meczu. W pierwszej połowie ich przewaga dochodziła do czterech bramek. Ostatecznie po trzydziestu minutach Uniwersytet prowadził 16:13.

Przebieg wydarzeń po przerwie nie uległ zmianie. W pewnym momencie gospodarze co prawda zbliżyli się na dystans jednego trafienia, ale ostatecznie zespół z Radomia zwyciężył różnicą siedmiu bramek. MVP meczu został ł.ukasz Sulima. -  Zwycięstwo bardzo cieszy. Zawodnicy zagrali naprawdę świetny mecz na inaugurację. Pokazali charakter, pokazali, że są zespołem, zarówno w obronie, jak i w ataku - zapewnił Mariusz Grela. Słowa trenera Uniwersytetu potwierdzają opinie gospodarzy. - Usłyszeliśmy bardzo miłe opinie na nasz temat, że mamy dobry zespół i fajnie gramy w piłkę ręczna - podkreślił Mariusz Grela.

• Postawa budzi szacunek tym bardziej, że zespół przed inauguracją sezonu borykał się z problemem. Miał ograniczony dostęp do własnej hali. W ostatnich tygodniach obiekt przy ulicy Chrobrego w Radomiu był zamknięty i zespół nie mógł tam trenować. W drugiej kolejce Uniwersytet zagra z MTS Chrzanów, które również zostanie rozegrane na wyjeździe.

MKS Wieluń - Uniwersytet Radom 23:30  (13:16)